Oyun

Battlefield V'te Türkçe dil desteği olacak mı?

Birçok Türk oyuncu Battlefield V'in Türkçe dil desteği ile gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Origin üzerinden paylaşılan bilgilere göre Battlefield Türkçe dil desteğine sahip olmayacak.

Battlefield V'te Türkçe dil desteği olacak mı?

Battlefield V sonunda resmi olarak duyuruldu. Oyunun geliştiricilerinin bulunduğu canlı yayında duyurulan oyunun 2. Dünya Savaşı zamanında geçeceği onaylandı. Birkaç adet konsept görseli ile oyunun, dünyanın yine farklı bölgelerinde geçeceği yapılan açıklamalar arasında. 

Karakterleri ve araçları kişileştirme adına çok fazla seçeneğin sunulacağı oyunda, karakterinizi istediğiniz gibi kişiselleştirebileceksiniz. Peki oyunda Türkçe dil desteği bulunacak mı? En son Battlefield 1 ile Türkçe dil desteğini getiren EA, aynı şekilde yeni oyunda da bu dil desteğini sunmaya devam edecek mi?

Battlefield V'in resmi olarak tanıtılmasıyla birlikte oyun ön siparişe açıldı ve Origin.com Battlefield V sayfası üzerinde belirtilene göre, Battlefield V Türkçe dil desteğine sahip olmayacak.
 
Battlefield V'in desteklenen diller kısmında oyunun sadece Arapça, Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince olacağı bilgisi mevcut. Bu tabloda en çok dikkat çeken eksikliklerden birinin Rusça dil desteğinin de olmuyor oluşu. Normalinde oyunlarda artık standart haline gelen Rusça desteği, maalesef bu liste içerinde yer almıyor. Bu konuda henüz EA tarafındna resmi bir açıklama gelmiş değil.

Battlefield V 19 Ekim'de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.