Oyun

Battlefield V'te oyuncuları neler bekliyor?

Battlefield V'te oyuncuları neler bekliyor? Gelecek olan yapım hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

Battlefield V'te oyuncuları neler bekliyor?

Evet, gün geldi çattı ve yeni Battlefield oyunu dün yapılan sunum sırasında kullanıcıların beğenisine sunuldu. Battlefield V adı altında çıkışını gerçekleştirecek olan oyun, İkinci Dünya Savaşı konsepti ile bizlerle olacak.

Bizlerle olacak olmasına ancak yeni oyun ile beraber bizlere ne katacak Battlefield? Gerçekten tarihi doğru yansıtıyor mu? Türkçe dil desteği içerisinde barındıracak mı?

Yeni bir mücadeleye hazır olun!

Tabii İkinci Dünya Savaşı'nı konu edindiği için bildiğimiz birçok cepheye de yer verilecek. Bunun dışında savaşın daha önce gösterilmeyen yüzüne de değinileceği belirtilmiş. Açıkçası evet, daha önce savaşın gösterilmeyen yüzünü tanıtım sırasında gördük karakterlerimiz ile beraber.

Mekanik kollu bir abla? Oldukça ilginç ve dikkat çeken bir yüz. Bunu eleştiri amaçlı yazmıyorum kesinlikle. Oyunun atmosferi ve tarih ile moder zevklerin bir araya getirildiği bir ortam... kesinlikle tam benim tarzımda bir hava sunuyor oyun. 

Savaş Hikayeleri geri dönüyor!

Battlefield serisi, kesinlikle oynanış bakımından artık zirvelere erişmiş bir yapım diyebiliriz. Dün gösterilen görüntüler eğer gerçekten üzerinde fazla oynanılmamış görüntüler ise... DICE gerçekten işini yapmayı biliyor diyebilirim. Her ne kadar kendilerine Star War: Battlefront 2'den dolayı biraz uzak kalmış olsamda bu adamlar nerede nasıl hareket edeceğini çok iyi anlıyorlar. 

Az önce de dediğim gibi firma savaşın daha önce anlatılmayan hikayelerine odaklanacak. Bu da daha önce oyunlarda görmediğimiz cephelerin karşımıza çıkacağı anlamına geliyor. Yayınlanan konsept tasarımlarında da zaten farklı bölgelerden farklı karakterlere yer verilmiş. Bu konuda tekrardan Battlefield 1'de olduğu gibi bölünmüş hikaye senaryoları bizleri karşılayacak. 

Gelelim online kısmına. Oyunun hikaye senaryolarını maalesef tek kişilik olarak deneyimlemek zorundayız. Birçok oyunda da bu durum zaten böyle işliyor. Ancak arkadaşınız ile beraber co-op olarak sırt sırta savaşabileceğiniz modların yolda olduğunu söylesem? Evet yeni Battlefield oyununda birçok co-op mod bizleri bekliyor olacak. 

Ek olarak yapılan canlı sunum sırasında yapımcılar, Tides of War adı altında bir oyun modu sundular oyunculara. Bu mod ile Battlefield V sürekli güncel tutalacak ve oyunculara farklı içerikler sunacak. Peki bu içerikler tam olarak neler olacak? Kısacası bunlara; meydan okumalar ve farklı savaş modları diyebiliriz.

Artık Season Pass'e elveda deme vakti!

Peki oyunun multiplayer kısımları bizlere neler sunacak? Oyunun çoklu oyuncu modları alıştığımız gibi devasa bir açık alanda geçecek serinin önceki oyunlarında olduğu gibi. Multiplayer modlarında takım oyununun beklendiği gibi işleyeceği üzerinde durulmuş.

Gelen bir diğer açıklamaya göre artık Season Pass yok! Oyuncular yeteneklerine göre savaşın seyrini değiştirecekler. Ne kadar yetenekliysen, o kadar ödüle boğulursun mantığı mevcut olacak. Yetenek puanlarınız ve stratejiniz oldukça önemli bir unsur. Ek olarak artık karakterlerimizi ve araçlarımızı kişiselleştirebileceğiz.

Türkçe altyazı desteği bulunacak mı?

Gelelim yeni The Company özelliğine. Bu yeni sistem sayesinde oyuncular kendi kadrolarını kurabilecek ve onları dilediği şekilde şekillendirebilecekler. The Company işleyişi sayesinde multiplayer modlarının çok daha dinamik bir şekilde sunulacağı belirtilmekte oyuncu deneyimi açısından. 

Peki oyunda Türkçe altyazı desteği olacak mı? Bildiğiniz üzere Battlefield 1'de Türkçe dil desteği mevcuttu. Battlefield V'te ise Origin üzerinden paylaşılan bilgilere göre Türkçe dil desteği bulunmayacak. İşin enteresan kısmı ise oyunlarda artık standart haline gelen Rusça dili bile yer almıyor. Pek neden DICE? neden? 

Oyun ne zaman çıkışını gerçekleştirecek? Büyük savaşların verileceği, uçakların ve tankların etraflarda kaos saçacağı, mekanik kollu ablamızın etrafta Nazileri sopalarla kovalayacağı yeni Battlefield V, 19 Ekim'de PS4, XBOX One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek 

Eğer EA Access ya da Origin Access üyeliğiniz bulunuyorsa, oyunu 1 hafta öncesinden deneyimlemeye başlayabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.