Oyun

Beklenen 4 RPG oyunu

Uzun zamandır oyuncular tarafından beklenen rpg oyunları

Beklenen 4 RPG oyunu

Uzun zamandır merakla beklenen ve yakın zamanda çıkması muhtemel olan RPG oyunlarını sizler için hatırlatmak amaçlı bir araya getirdik. Görünüşe bakılırsa önümüzdeki aylarda oyunların başında bir hayli zaman geçireceğiz.

1. Kingdom Come: Deliverance

İlk olarak 2012 yılında duyurulan ve 2015 yılının 4' ncü çeyreğinde piyasa çıkması beklenen Kingdom Come: Deliverance, Crysis, Arma ve Mafia gibi oyunların yapımında çalışan ekip tarafından geliştiriliyor.

CryEngine 3 motoruyla geliştirilen ve görsel olarak üst seviye bir deneyim sunan oyun, Orta Çağın sonlarında, Kutsal Roma İmparatorluğu' nda geçiyor. Oyunda tamamen gerçekçi öğeler yer alacak ve hiç bir şekilde fantastik öğeler bulunmayacak. Oyun oynanış olarak Skyrim' e benzediğini söyleyebiliriz. Ama kesinlikle aynı değiller. Kingdom Come: Deliverance çok daha gelişmiş bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle yakın dövüş, At üstünde savaşma ve kuşatmalar gibi özellikleri ön plana çıkıyor.

Online oyuncu desteği bulunmayan Kingdom Come: Deliverance, 30 saatlik senaryosuyla 8 km2' lik bir alanda geçiyor. Ayrıca oyun PC, xBox, PS4, Mac ve Linux platformları için piyasaya çıkacak.

Kingdom Come: Deliverance Fragmanı

2. Middle Earth: Shadow of Mordor

F.E.A.R ve Condemned gibi korku oyunlarından tanıdığımız Monolith Productions tarafından geliştirilen Middle Earth: Shadow of Mordor, açık dünya oynanışına sahip bir aksiyon oyunu olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hikayesi The Hobbit ve The Lord of the Rings arasında geçen oyunda ailesi Sauron tarafından katledilmiş, Talion adında yanlız bir muhafızı yönetiyoruz.

Oyunun oynanışına baktığımızda, Assassin's Creed' e benzediği söylemek mümkün. Tabiki bir çok yenilik eklenmiş hali diyebiliriz. Oyunda kılıç ve hançer kullanmak dışında bir takım yeteneklerde bulunuyor. Bunlardan biri karşınıza çıkan orkları kontrolünüz altına alıp, onları casus olarak kullanmak ve diğer orkları öldürmek. Bir diğer özellik ise gölgelere karışıp, bir anda rakibinizin arkasına ışınlanıp onu hançer ile öldürmek.

Middle Earth: Shadow of Mordor PC, PS3, X360, XOne ve PS4 platformları için Eylül sonunda çıkması bekleniyor.

Middle Earth: Shadow of Mordor oynanış videosu

3. Dragon Age: Inquisition

Bioware tarafından geliştirilen ve ilk oyunu büyük beğeni toplayıp, ikinci oyunu ile büyük hayal kırıklığı uğratan Dragon Age serisi, üçüncü oyunuyla oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyundaki en önemli değişiklikler, Forstbite 2'yi temel alan yeni grafik motoru, çoklu oyuncu desteği, daha geniş bir dünya, daha fazla özelleştirme ve oyuncunun seçimlerinin eskiye göre daha çok ön planda olması.

Oyun Ekim ayının ortalarında PS3, PS4, Xbox 360 ve PC platformları için raflardaki yerini alması bekliyor.

Dragon Age: Inquisition oynanış videosu

4. The Witcher 3: Wild Hunt

Herhalde en çok beklenen RPG oyunlarından biridir The Witcher 3: Wild Hunt. CD Project tarafından RedEngine 3 oyun motoru ile geliştiriliyor. Buna göre firma Skyrim' den çok daha büyük bir oyun alanı ve gerçek anlamda açık dünya oynanışı sunma amacında. Açık dünya öğelerinin yanında, bol seçimli yan görevler de bizleri bekliyor olacak. Ayrıca yeni oyun ile birlikte devasa haritada hızlı yol alabilmek için ata binme özelliğide eklenmiş durumda.

Oyun 3 farklı anlatımla ilerliyor. Bunlardan en üst seviyedeki olanı Geralt' ın ana hikayesi. İkincisi Skellige, No Man's Land ve Novigrad'daki özel görevler. Son olarak ise oyunu 100 saate çıkarabileceğimiz yan görevler.

Grafik ve Animasyonlara bakacak olursak, oyundaki hava değişimlerinden tutunda karakter modellemelerine kadar büyük bir değişim gösteriyor. Ayrıca The Witcher 2' deki 20 dövüş animasyonu yeni oyun ile birlikte 96' ya çıkarılıyor.

Oyun Şubat ayının sonunda PS4, Xbox 360 ve PC platformları için çıkması bekliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.