Bir büyük organizasyon daha koronavirüs yüzünden iptal oldu!

Koronavirüs salgını dünya çapındaki organizasyonları vurmaya devam ediyor. Son olarak E3 2020 de iptal edildi. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bir büyük organizasyon daha koronavirüs yüzünden iptal oldu!

Bu yılın başlarında Çin’in Wuhan kentinde patlak veren koronavirüs salgını kısa zamanda tüm dünyaya yayıldı. Şimdiye kadar Türkiye’de vaka görülmemişti. Lakin geçtiğimiz gece hükümet yetkilileri tarafından gece saatlerinde yapılan açıklamada ilk vakanın görüldüğü belirtildi.

Bir büyük organizasyon daha koronavirüs yüzünden iptal oldu!

Bu vaka yüzünden ülkemizdeki etkinliklerin de iptal edilmesi gündemde. Nitekim dünya genelinde de durum pek farklı değil. Şimdiye kadar pek çok küresel organizasyon iptal edildi. Görünen o ki önümüzdeki dönemde gerçekleşecek olan diğer etkinlikler de tehlikede.

Bir büyük organizasyon daha koronavirüs yüzünden iptal oldu! - Resim : 1

Son iddialara göre oyun dünyasının nabzının attığı fuarlardan biri olan E3’te iptal edilecek. Eğer söylentiler doğruysa ilerleyen saat ya da günlerde E3 2020 etkinliğinin iptal olduğu resmiyet kazanacak.

Aslında bu çok da şaşılacak bir durum değil. Zira Haziran – Temmuz ayında gerçekleşecek olan Euro 2020’nin bile iptal edilmesi söz konusu. Dolayısıyla Euro 2020’nin iptal edilmesinin konuşulduğu bir ortamda E3 2020’nin gerçekleşmeyecek olması çok da şaşırtıcı değil.

Öte yandan teknoloji sektöründe gerçekleşecek olan diğer etkinliklerin de bu virüs salgını yüzünden gerçekleşmesi zor görünüyor.

Nedense 2020 insanlık adına sıkıntılı bir sene oldu. Eğer kıyamet de 2020’de koparsa bizler için fazla şaşırtıcı olmaz.