Oyun

Black Mirror gerçek oluyor! Street Fighter 6 yeni modlarla geliyor

Black Mirror Striking Vipers bölümü ilk yayınlandığında çok fazla ses getirmişti. Şimdi Street Fighter oyununun altıncı sürümüyle bazı özellikler gerçek olacak. İşte detaylar.

Black Mirror gerçek oluyor! Street Fighter 6 yeni modlarla geliyor

Gelmiş geçmiş en popüler oyunlardan olan Street Fighter 6 yeni bir güncelleme alıyor. Sevilen dövüş serisi 2023'te PS 5, PS 4, Xbox Series X|S ve PC için çıkacak. Şirketin ilk teaserında vaat ettiği gibi, oyun, Street Fighter V için önemli bir DLC karakteri olan Luke'un yanı sıra hayranların favorileri Ryu ve Chun-Li'yi de içerecek.

Video oyunu geliştiricisi daha önce Luke'u, "Street Fighter'ın geleceğinde önemli bir oyuncu" olarak tanımlamıştı. Capcom sevilen oyunun altıncı serisinde ek olarak bazı özellikler de sunacak. Şirket, dövüş oyununu geliştirmek için kendi RE Motorunu kullanıyor. Bu motor, kasların gerginleşmesi gibi daha ince ayrıntıların ortaya çıkmasını sağlama yeteneği verdiği sunacak. Şirket ayrıca Resident Evil Village, Devil May Cry 5 ve Monster Hunter: Rise dahil olmak üzere diğer popüler oyunları için RE Engine'i kullanıyor.

Black Mirror gerçek oluyor! Street Fighter 6 yeni modlarla geliyor

street fighter 6

Başlıkla birlikte gelen özelliklerden biri de maçlar sırasında canlı yorumlama yeteneğinin sunulması olacak. Gerçek Zamanlı Yorumlar eşliğinde oynana oyunlarda artık yapılan hareketleri anlamak çok daha kolay olacak. Bu yorumlar, Jeremy "Vicious" Lopez ve Aru'dan başlayarak önemli Dövüş Oyunu Topluluğu yorumcuları tarafından seslendirilecek ve 13 dilde altyazı desteklenecek.

Ayrıca, World Tour ve Battle Hub adlı iki yeni modun yanı sıra önceki girişlerden modlar da içerecek. Ayrıca şirket, özel hareketlerin yürütülmesini kolaylaştırmak için Street Fighter 6 ile Modern Kontrol Tipi'ni sunacak: Yön girişi ile birlikte sadece basit bir düğmeye basarak özel saldırılar gerçekleştirebileceksiniz. Şirket henüz kesin bir çıkış tarihi açıklamadı ancak oyunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.