Oyun

Blizzard 600 çalışanını işten çıkarıyor!

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Blizzard 600 çalışanının işine son veriyor!

Blizzard 600 çalışanını işten çıkarıyor!

2012 ile birlikte gelen gelişmelerden etkilenen firmalar arasında Blizzard şirketi de yer alıyor. Dünya'nın en popüler ve en çok oynanan World Of Warcraft, Starcraft, Diablo gibi oyunlarını yapan firma 600 kişilik çalışanının işine son vereceğini duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde Blizzard şirketinde alınan karar şok etkisi yarattı. Shacknews.com'dan alınan habere göre Blizzard şirketi  600 kişilik bir liste ile çalışanlarının işine son vereceğini duyurdu. Şirket'ten gelen açıklamaya göre, Blizzard’ın Ceo’su Mike Morhaime, “Son birkaç yılda muazzam büyüme kaydettik, ancak altyapı ve organizasyonel gelişimler bizi de zor kararlar almaya mecbur bıraktı” diyerek durumu özetleyen genel bir cümle kullandı.

1330685266_wowstat.jpg
Morhaime sözlerinin devamında oyunseverlerin şirketin oyun departmanında herhangi bir değişiklik olmayacağını ve bu yüzden herhangi bir aksama söz konusu olmayacağını belirterek müjdeyi verirken, şunları dile getirerek konuşmasına son verdi.  “Şimdiye kadar bizimle çalışan tüm arkadaşlarımıza minnetarız. Onların bize ve Blizzard’a yaptığı katkılardan gurur duyuyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

1330685320_saicnt8.jpg
Dünya'nın en büyük MMORPG'si olarak saydığımız Blizzard firmasında sadece Avrupa ofislerinde 1500 kişinin çalıştığını biliniyordu. Şirketin bu tarz bir karar almasının ardında internette yayılan dedikolara bakılacak olursa World Of Warcraft' oyununun sürekli kan kaybetmesinden ötürü şirkette gerileme olduğu belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.