Oyun
Blizzard'da şaşırtıcı bir ayrılık!

Blizzard'da şok istifa!

HearthStone'u geliştiren grubun beyni Ben Brode, Blizzard Entertainment'ten ayrılma kararını duyurdu.


Hearthstone: Heroes of Warcraft adıyla da bilinen Hearthstone, 70 milyon kişiden fazla oyunsevere hitap ediyor. Hearthstone, sanal bir kart oyunu. Warcraft dünyasındaki figürleri temsil eden kartlar sayesinde oyuncular, birbirine meydan okuyabiliyor. Yapım, şansa dayalı bir oyun değil. Aksine strateji geliştirip uygulama temeline dayanıyor.

Hearthstone, Blizzard tarafında 2014 yılında piyasaya sürüldü. Yapım; Windows, Mac OS, Android ve iOS platformlarında yer alıyor.

Ancak Blizzard'da şaşırtıcı bir ayrılık gerçekleşti. Hearthstone'u geliştiren ekibin başındaki isim Ben Brode, Blizzard'dan ayrılma kararı aldı ve bunu kamuoyu ile paylaştı.

Ben Brode, "Hayatımın bu döneminde, böylesine delice bir risk alabildiğim için çok şanslıyım. Aslında çok heyecanlıyım ve biraz da korkuyorum. Yeni bir oyun firmasının kurulmasına katkıda bulunmak için Blizzard'dan ayrılıyorum. Tasarlama, programlama ve geliştirme gibi eylemlere yeniden imza atacağım için heyecanlıyım." ifadelerini kullandı.

Ben Brode, takım arkadaşlarının da hakkını verdi. Brode, "Hearthstone hakkında övgüleri ben topladım ama bu 80 kişilik bir ekibin çalışmasıydı. Ben basında daha çok öne çıkan bir kişiydim; hepsi bu. Geliştirme ekibimiz harika işler başardı. Oyunun emin ellerde olduğuna eminim." açıklamasında bulundu.

Açıklamanın Hearthstone'un yeni genişleme paketi The Witchwood'un piyasaya sürülmesine bir hafta kala gelmesi ise şaşırtıcı oldu. Kulislerde, Blizzard üst yönetimi ile Ben Brode arasında sorunlar yaşandığı konuşuluyor. Brode, The Witchwood'un tanıtımında etkin rol üstlenmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.