Oyun

Bomba iddia: Peak Games 1.8 milyar dolara satılıyor

İddialar doğruysa yerli oyun şirketi Peak, 1.8 milyar dolara Zynga'ya satılacak.

Bomba iddia: Peak Games 1.8 milyar dolara satılıyor

Bir süredir teknoloji basınında iddia olarak dolaşan oyun şirketi Peak'in satılacağı haberi doğrulanmak üzere. Birçok yayında çıkan iddialara göre dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan Zynga, yerli oyun şirketi Peak Games ile satış görüşmelerinde bulunuyor. Görüşmelerin sonlanma aşamasına geldiği ve Peak Games'in 1.8 milyar dolara Zynga'ya satılıldığı, bu satışın ise henüz resmi olarak duyurulmadığı iddia ediliyor.

Bomba iddia: Peak Games 1.8 milyar dolara satılıyor

Webrazzi'den Arda Kutsal'ın haberine göre anlaşma tamamlandı ama sadece imzaların atılması kaldı. Bu iddialar doğruysa Türkiye'nin ilk Uncorn'u (yani 1 milyar ve üstü değerlemeye ulaşan şirketi) Peak Games olacak.

Peak'in dünya çapında popüler olan Toon Blast ve Toy Blast isimli iki oyunu bulunuyor. Milyonlarca kişinin oynadığı bu oyunlar şirkete her yıl yüzbinlerce dolar kazandırıyor. yapılan anlaşmanın oyunları mı yoksa sadece şirketi mi kapsadığı net değil. Ama gelen bilgiler sadece oyunların satılacağı yönünde.

Zynga'nın Peak'i satın alması gayet mantıklı. Dünya çapında mobil oyun pazarının en gülü şirketlerinden biri olan Zynga, bir dönem Farmville oyunu ile özellikle Türk kullanıcıların gönlünü çalmıştı. 

Konuyla ilgili resmi bir açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağımızı belirtelim.

Yorumlar
Sezai
Dün haberlerde izledim satılmış.memlekete hayırlı olsun.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.