Oyun

Peak Games'in reklamı çalıntı çıktı!

Peak Games'in Türkiye’de 41 kanalda aynı anda yayınladığı reklam videosu Audi'den çalıntı çıktı. İşte detaylar!

Peak Games'in reklamı çalıntı çıktı!

Bugün saat 21:30’da Türkiye’de 41 kanalda aynı anda videosunu yayınlatan Peak Games tüm vatandaşların dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Tüm vatandaşların dikkatini çeken bu reklam, kısa süre içerisinde sosyal medyada trendlere girmeyi de başardı.

Peak Games'in reklamı çalıntı çıktı!

Peki ya kanallarda yayınlanan bu video bizlerin karşısına tamamen özgün bir çalışma sonucunda mı sunuldu? İşte o konuda Peak Games'in tökezlediğini rahatlıkla dile getirebiliriz çünkü iş ilanı için televizyona verdikleri reklam Audi'ye ait bir çalışmadan ortaya çıkarılmış.

Aşağıdan hem Peak Games'in hem de Audi'nin reklam videosuna ulaşabilir ve kararı siz verebilirsiniz. 

Peak nedir?

Peak, uluslararası alanda faaliyet gösteren yazılım şirketidir. Şirket özellikle mobil uygulama ve oyun geliştirme alanlarında çalışırken aynı zamanda nöro-dijital çalışmalar yapmaktadır.

Türkiye’den çıkmış en büyük dijital oyun şirketlerinden biri olan Peak Games‘in bir bölümü dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Zynga tarafından satın alındı. 

Söz konusu anlaşmaya göre Peak Games’in Spades Plus, Gin Rummy Plus ve Okey gibi oyunları Zynga’nın olacak. Toy Blast ve Toon Blast oyunları ise Peak Games’te kalacak ve şirket İstanbul merkezli bağımsız bir oyun şirketi olarak yoluna devam edecek.

Yorumlar
MUSTAFA
BENDE TV BOZULDU ZANNETTİM BUKADAR ADİCE Bİ REKLAMOLURMU BARİ BU Bİ REKLAMDIR SILOGA I VERİLSEYDİ
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.