Oyun

Bu oyun ayaklarınızı yerden kesecek!

Amerika'da geçtiğimiz hafta kullanıcıların beğenisine sunulan Gravity Rush'ın çıkış videosu da yayınlandı.

Bu oyun ayaklarınızı yerden kesecek!

Amerika'da 12 Haziran tarihinde sürümü yapılan Gravity Rush, oyun severlerin beğenisini toplamış görünüyor.  Şimdi Japonya'da 100.000'i deviren oyundan biraz bahsedelim..

Kat isminde genç bir kadın olarak oyuna başlıyorsunuz. Geçmişini hatırlamayan Kat bir şehirde uyanıyor. Bir de arkadaşı var ismi Dusty kedi görünümünde bir yaratık ancak açıkça görülüyor ki bir kedide çok daha fazlası!Kat yer çekimine karşı koyabildiğini farkediyor ve gücünü Hekseville vatandaşlarına yardım ederek kullanıyor. İlk etapta kontrolü ele aldığınızda yer çekimine karşı koymak biraz kafa karıştırıcı oluyor.

Havada dengede durma ve yükselen binaların arasındaki heyecan verici  yolculuğa kısa sürede alışıyor ve değerli taşları toplayarak Kat'in sağlık durumunu ve yeteneklerini artırabiliyorsunuz.  İnsanların telaşı,TV ekranlarının şehirdeki uğultusu,trenler ve su taşımacılığıyla Hekseville süslü püslü ,eski moda görünümlü gelişmiş bir şehir. Metafiziksel alanlara girişimiyle büyük mantarlarla örülü bölge karşınıza çıkıyor Pleajeune bölgesi ise Hekseville'nin hiç bir bölgesini andırmıyor.

1340064456_62027420120613640screen016.jpg

Görüntü karikatür kitaplarındaki tutarlılığı andırıyor. Panel 2D çoklu ortamında çalışıyor,arasıra 3D elementler de katılıyor. Ayrıca  PlayStation Vita sisteminin benzersiz kontrol yöntemleri kullanılıyor. Hekseville şehri gizemli bir tehdit altında, bu yaratıklar nevi olarak adlandırılıyor. Elbette oyun sizi her zaman savaş bataklığına sürüklemiyor. Başlarda savaşmaktan çok keşifle zaman geçiriyorsunuz.  Kat bazen  yorgun düşüyor,örneğin bir görevde bir bilim adamına nevi saldırılarına karşı sensör yerleştirmesinde yardım ediyor, daha çok nevi saldırısına daha çok sensör yerleştiriyor,bilim adamı sensörü açmayı unutuyor iş yine Kat'e düşüyor ve Kat ayak işlerini yapmaktan düş kırıklığına uğruyor. Kat'in yeteneklerine rağmen düş kırıklığı muhtemelen kullanıcıların hayatına ayna tutuyor.

1340064385_62027420120613640screen014.jpg

Gravity Rush'ın çıkış videosu:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.