Oyun

Call of Duty Black Ops 3 Yeni Nesil Konsollarda Nasıl Çalışıyor?

Gelmiş geçmiş en iyi FPS serilerinden biri olan Call of Duty'nin son oyunu Call of Duty Black Ops 3'ün Playstation 4 ve Xbox One konsollarında nasıl bir performans sunduğu test edildi ve ortaya dikkat çekici sonuçlar çıktı


Gelmiş geçmiş en iyi FPS serilerinden biri olan Call of Duty'nin son oyunu Call of Duty Black Ops 3'ün Playstation 4 ve Xbox One konsollarında nasıl bir performans sunduğu test edildi ve ortaya dikkat çekici sonuçlar çıktı. Uzun yıllardır 60 FPS oranını sabit tutmayı başaran yapımcı firma, bakalım yeni nesilde neler yapabilmiş?

1447498632_call-of-duty-black-ops-3.jpg

Call of Duty Black Ops 3 Yeni Nesil Konsollarda Nasıl Çalışıyor?

Digital Foundry tarafından yapılan testlere göre, Call of Duty Black Ops 3 oyunu Playstation 4 ve Xbox One konsollarında 60 FPS oranını yakalamakta zorluk çekiyor. Her iki versiyonu da test eden Digital Foundry, ara sahnelerin neredeyse tamamında her iki konsolunda 1080p çözünürlükte gösterim yaptığını ortaya çıkardı fakat oynanış kısımlarında durum bu şekilde devam etmiyor.

Xbox One versiyonu 1600x900 çözünürlüğü hedeflerken, gerçekten büyük oranda 1280x900 çözünürlüğünde devam ettiği ortaya çıktı. Playstation 4 versiyonu ise rakibine göre daha iyi durumda. Büyük oranda 1080p çözünürlüğü tutturan konsol, bazı durumlarda ise 1360x1080 seviyelerine düşüyor. 

FPS oranlarında ise durum biraz daha dikkat çekici zira, dinamik çözünürlük sunan oyunun, 60 FPS oranını savaş sahnelerinin az olduğu veye olmadığı yerlerde sağlayabiliyor. 

Digital Foundry tarafından yapılan testlerde oyunun Playstation 4 sürümünün 51 fps oranında, Xbox one cephesinde ise 49 fps gibi bir oran ortaya çıktı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.