Call of Duty koronavirüs kararı ile oyuncuları üzdü!

Activision Blizzard, koronavirüs salgını nedeni ile iki aylık Overwatch maçlarını iptal edeceğini duyurdu!

Call of Duty koronavirüs kararı ile oyuncuları üzdü!

Activision Blizzard, koronavirüs salgını nedeni ile iki aylık Overwatch maçlarını iptal edeceğini duyurdu! Ayrıca tüm Call of Duty maçları sadece çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

Call of Duty koronavirüs kararı ile oyuncuları üzdü!

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen koronavirüs salgını hemen her sektörü etkileye devam ediyor. Doğal olarak oyun sektörü de bu anlamda nasibini almış durumda. Oyun camiasından koronavirüs ile ilgili haberler tek tek gelmeye devam ediyor. Son olarak aksiyon ve nişancı oyunlarını sevenlerin ilgi gösterdiği dünyaca ünlü popüler oyun Call of Duty de koronavirüsünden olumsuz etkilenenler kervanına katılmış durumda. Activision Blizzard, Avrupa’nın merkez haline geldiği koronavirüs salgını nedeni ile iki aylık Overwatch maçlarını iptal edeceğini duyurdu! Ayrıca tüm Call of Duty maçları sadece çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

Call of Duty koronavirüs kararı ile oyuncuları üzdü! - Resim : 1

Activision Blizzard, aslında Overwatch maçları'nı koronavirüsten etkilenmeyen temiz bölgelere kaydırarak bu sorunun üstesinden gelmeyi planlıyordu. Ancak koronavirüs salgınının Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilmesinin ardından Paris, Londra, Chicago gibi pek çok şehirde yapılması planlanan Overwatch liginin Mart ve Nisan ayı maçlarının ertelenmesine karar verildi.

Call of Duty koronavirüs kararı ile oyuncuları üzdü! - Resim : 2

Gelecek dönem için Blizzard'ın nasıl bir maç takvimi izleyeceği henüz belli değil. Ayrıca Call of Duty ligi de koronavirüs salgını sebebi ile iptal edildi. 2020 yılında salonlarda yapılması planlanan tüm maçların yalnızca çevrim içi olarak gerçekleştirilmesine karar verildi. Maçların canlı yayın hakkı ise YouTube platformunda olacağı belirtildi. Bu karar her ne kadar oyuncuları üzse de, uzmanların kalabalık ortamlara girilmemesi gerektiğini tavsiye ettiği şu dönemde Activision Blizzard'ın bu adımı oldukça mantıklı.