Call of Duty: Vanguard'ı bu hafta sonu ücretsiz oynayabilirsiniz!

Merakla beklenen oyun Call of Duty: Vanguard için ücretsiz Alpha sürümün tarihi belli oldu. İşte detaylar.

Call of Duty: Vanguard'ı bu hafta sonu ücretsiz oynayabilirsiniz!

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım'da piyasaya sürülecek. Ancak oyunu merakla bekleyenlerin daha kısa sürede yararlanacağı bir sürüm geliyor. PS4 ve PS5 oyuncuları, bu hafta sonu yepyeni oyunun Champion Hill çok oyunculu modunu test etmek için erken ve özel bir şans elde edecek.

Champion Hill açık alfası tamamen ücretsiz olacak. Yani ön sipariş gerekmeyecek ve 27 Ağustos'tan 29 Ağustos'a  kadar sürecek.

Call of Duty: Vanguard bu hafta sonu ücretsiz Alpha sürümüyle geliyor

Call of Duty: Vanguard'ı bu hafta sonu ücretsiz oynayabilirsiniz! - Resim : 1

Alpha sürüm, ön yükleme için PlayStation Store'a gelecek. Bir oyunun veya modun alpha sürümünün, test edilen özelliklerin hiçbirinin henüz kilitlenmemiş olması nedeniyle beta sürümünden farklı olduğunu, yani oyun beta aşamasına girmeden önce büyük ölçüde değişebilecekleri anlamına geldiğini belirtmekte fayda var.

Yine de oyunu bir süredir merakla bekleyen oyun severler için güzel bir fırsat olacak diyebiliriz. Oyun şu ana kadar yayınlandığı fragmanlarda oynayış şekline dair hiç bir detay sunmuyordu. Fragmanlardan anladığımız kadarıyla İkinci Dünya Savaşı döneminde geçecek olan oyun benzersiz bir deneyim sunacak. Şirketin taciz davalarıyla da uğraştığı bu karışık dönemde piyasaya sürülen oyun hayranlar tarafından destekle karşılandı. Oyunun yayınlandığı ilk teaser görüntülerinden beri ciddi bir ilgi topladığı söylenebilir. Sonbaharda gelen tam versiyonuyla ne kadar başarı elde edileceğini hep beraber göreceğiz.