Oyun

Call of Duty ve Warcraft için şok karar

Yıllardır hedef tahtasında olan Call of Duty, Warcraft ve 50 farklı oyun hakkında şok karar.


Yıllardır büyük bir katliam tipi olay olduğunda, caniler oyunlardan etkilendik ifadesinde bulunduğu için bir çok ülkede oyunlara karşı bir ön yargı başladı.

Geçtiğimiz günlerde Norveç' te 76 kişinin ölümüne neden olan katliamın ardından, gözler bir kez daha oyunlara çevrildi. Bunun nedeni katliamı gerçekleştiren caninin (adını buraya yazmak istemiyorum) verdiği ifadede Call of Duty: Modern Warfare  ve World of Warcraft oyunlarından etkilendiğini söylemiş.

Bunun uzerine Norveç' te oyunların başı ciddi derde girdi ve Coop Norway isimli ülkenin en büyük oyun dağıtım firması olarak tam 51 oyunun dağıtım ve satışını durdurma kararı aldı. Neden ise gerçekten kötü niyetli kişilere ilham vermesiymiş.

Şuan için sadece Coop Norway firması bu kararı aldı. Diğer firmalardan henüz ses yok ama Coop Norway yetkilileri, diğer şirketlerin de aynı yolu takip edeceğicinden emin.

Merak ettiğimiz konu, acaba bu caniler oyunları kullanıyor mu? Ben ruh hastasıyım, oyunlardan etkilendim ayağına yatıp sıyrılma peşindeler mi? Yoksa gerçekten ruh hastası olan biri oyun oynadığında böyle bir etki yaratıyor mu?

Şimdi her oyun oyanayan katliam yaşatsa memlekette adam kalmaz. Aklında başında insalar için aslında saçma gelebilir. Ben şahsen 15 yıldır oyun oynuyorum, hiç kimseyi oyundan sebep incitmedim. Ama işte ruh sağlığı gerçekten bozuk olunca ne oluyor onu biz bilemeyiz. Ama yine de oyunlara suçu atmak saçma geliyor. O zaman aksiyon film ve dizilerde kaldırılsın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.