Call of Duty: Warzone mobil cihazlar için geliyor!

Oyun dünyasının merakla beklediği an nihayet geldi; Call of Duty: Warzone, Mart ayında mobil platformlara adımını atıyor.

Call of Duty: Warzone mobil cihazlar için geliyor!

Bu hamle, mobil oyun severler için büyük bir heyecan kaynağı olurken, Call of Duty evreninin benzersiz savaş deneyimini artık cebinizde yaşama imkanı sunuyor. Oyunun mobil versiyonu, strateji ve aksiyonu bir araya getirerek, oyunculara her yerden erişilebilen dinamik bir savaş alanı vaat ediyor.

Activision'ın popüler savaş royale oyunu Call of Duty: Warzone, Mart ayında mobil platformlara geçiş yapıyor. İşin ilginç yanı, bu lansman iOS ve Android cihazlar için 21 Mart'ta gerçekleşecek. Bu gelişme, Tencent'in halihazırda App Store ve Google Play Store'da mevcut olan Call of Duty: Mobile oyunundan tamamen ayrı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Call of Duty: Warzone Mobile, Activision'ın kendi bünyesinde, Beenox, Digital Legends, Solid State Studios ve Shanghai Studios gibi birkaç ekibi bir araya getirerek hazırladı. Bu bağlantıyı daha da güçlendiren bir özellik ise, Warzone Mobile'ın Call of Duty: Modern Warfare III ve Warzone'un PC ile konsol versiyonları ile ortak ilerleme sistemi paylaşması.

Call of Duty: Warzone mobil cihazlar için geliyor!

Oyuncular aynı silahları seviye atlatabilir, BlackCell Savaş Geçidi ve mağazadan içeriklere erişebilir ve tüm bu üç oyun boyunca aynı hesapta XP kazanabilirler. Warzone Mobile, tam kontrol cihazı desteğine sahip olacak, ancak aynı zamanda oldukça özelleştirilebilir bir sanal kontrol arayüzüne de sahip olacak.

Lansman tarihini duyuran blog yazısı, oyuncuların çıkışta hangi haritaları ve modları bekleyebileceklerini de doğruluyor. Battle royale açısından, Verdansk 120 oyunculu maçları desteklerken, Rebirth Adası 48 oyunculu maçlara ev sahipliği yapacak. Klasik Call of Duty modları olan Domination, Kill Confirmed, Search & Destroy ve Team Deathmatch gibi modlar da, Shipment, Shoot House ve Scrapyard gibi haritalarda oynanabilecek. Eğer Call of Duty: Warzone 2.0'a geçişi sevmediyseniz, bu mobil versiyon tam size göre olabilir.

Call of Duty: Warzone Mobile, 21 Mart'ta iOS ve Android için piyasaya sürülecek. Ön kayıt yapanlar için Ghost karakterine ait Condemned operatör skini, M4 Archfiend ve X12 Prince of Hell silahı, bir Foes Flame vinili ve Dark Familiar amblemi gibi ödüller verilecek.