Capcom merakla beklenen oyunu bu yıl satışa sunacak

Capcom'un merakla beklenen yeni oyunu Kunitsu-Gami: Tanrıça'nın Yolu, oyuncuları mitolojik bir maceraya davet ediyor.

Capcom merakla beklenen oyunu bu yıl satışa sunacak

Bu yıl içinde piyasaya sürülecek olan oyun, derin hikayesi ve büyüleyici dünyası ile dikkat çekiyor. Tanrıçalar, canavarlar ve eski efsanelerle dolu bu yolculuk, her bir köşesinde sürprizlerle dolu.

Bugün yapılan Xbox Partner Showcase etkinliğinde, Capcom'un merakla beklenen oyunu Kunitsu-Gami: Tanrıça'nın Yolu'nun bu yıl içinde çıkacağı duyuruldu. Capcom ve Xbox, oyunun daha fazla oynanışını ve benzersiz Japon folklorundan ilham alan estetiğini sergileyen yeni bir fragman yayınladı. Oyun, gerçekten harika görünüyor. Henüz kesin bir çıkış tarihi verilmese de, Kunitsu-Gami: Tanrıça'nın Yolu, Xbox Series X|S ve Windows için Game Pass'in ilk gününde yer alacak bir başlık olacak. Aynı zamanda PS5 ve Steam mağazasına da gelecek.

Bu, bazı zaman ve kaynak yönetimi unsurları içeren tek oyunculu bir aksiyon RPG'si. Gündüzleri, köylüleri kurtarıp davalarınıza katılımını sağlarken, güneş battıktan sonra gerçek zamanlı aksiyon ile stratejik elementleri bir araya getirmeniz gerekiyor. Her köylünün, The Seethe olarak adlandırılan kötücül bir orduya karşı savaşınızda nasıl yardımcı olacağına karar vermeniz gerekecek.

Baş yönetmen Shuichi Kawata, iyi eleştiriler alan Metroidvania türündeki Shinsekai: Into the Depths'ın da arkasındaydı. Kawata, ekibin Kunitsu-Gami üzerinde dört yıldır çalıştığını ve oyunun sonunda herkesin deneyimlemesi için "heyecanlı ve belki de biraz gergin" olduklarını söylüyor.

Capcom, Kunitsu-Gami'nin estetiğini, evrensel olarak sevilen Okami gibi geleneksel Japon temalarına sahip önceki başlıklarla karşılaştırdı. Oyun, orijinal olarak Resident Evil 7: Biohazard için tasarlanmış olan RE Motoru kullanılarak geliştirildi.

Kunitsu-Gami: Tanrıça'nın Yolu, bugünkü Xbox Partner Showcase etkinliğinden çıkan tek haber değildi. Final Fantasy XIV, 21 Mart'ta Xbox konsollarına nihayet geliyor ve Persona 3: Reload için bir genişleme paketi, bu yıl içinde JRPG'ye yeni görevler getirecek.