Yapay zeka konuştu: Apple Car çok şirin olacaktı

Apple'ın otomobil dünyasına adım atışı her zaman heyecan verici bir konu olmuştur, ancak yapay zekanın tahminlerine göre bu araç gerçekten de beklenenden çok daha şirin bir tasarıma sahip olacak.

Yapay zeka konuştu: Apple Car çok şirin olacaktı

Teknoloji ve tasarımın mükemmel uyumu, Apple Car'ın sadece performansıyla değil, görselliğiyle de dikkat çekeceğini işaret ediyor.

On yıllık söylentiler ve spekülasyonların ardından, Apple Car projesi rafa kaldırıldı. Bloomberg'in geçen hafta bildirdiğine göre, milyarlarca dolarlık bu proje sona erdi. Elektrikli araç hakkındaki haberler her zaman bir hayal gibi görünse de, Bloomberg'den Mark Gurman'ın detaylı incelemesi sayesinde bu olmayan aracın birçok yeni detayını öğrenme şansımız oldu.

Hikaye, Apple yöneticilerinin aracın planları ve projenin neden başarısız olduğuna dair birçok şaşırtıcı detay içeriyor. Ancak en ilgi çekici detaylar, aracın nasıl görünmesi gerektiğine dair tasvirler. Bir noktada, Apple liderleri, otonom "mikrobus"un direksiyon veya pedallar içermemesi konusunda ısrarcıydılar.

Yapay zeka konuştu: Apple Car çok şirin olacaktı

Araç, "özel bir uçak gibi kulüp koltuklarına" ve kıvrımlı yanlara ile cam bir tavana sahip olacaktı. Ünlü Apple tasarımcısı Jony Ive, iç mekanın "paslanmaz çelik, ahşap ve beyaz kumaşla kaplanmış olması gerektiğini" ve aracın sadece beyaz renkte gelmesi gerektiğini düşünüyordu.

Gerçek bir maketin olmaması, Gurman'ın bazen "Ekmek Kızartma Makinesi" olarak adlandırıldığını söylediği aracın tasarımlarının muhtemelen bir Apple ofisinin derinliklerinde kilitli olduğunu gösteriyor. Bunun yerine, ben de en iyisini yaparak yapay zekadan yardım istedim. Sonuçlar aslında oldukça şirin mi? Bu sorunun cevabını ararken, Apple'ın hayallerimizdeki bu aracın tasarımı ve özellikleri hakkında yapay zeka destekli tahminlerle dolu bir dünyaya dalıyoruz. Görünen o ki, Apple Car, hayata geçirilse bile, tasarım ve teknoloji konusundaki yenilikçi yaklaşımlarıyla hayal gücümüzü zorlayacak ve belki de otomobil endüstrisinde yeni bir dönemi başlatacaktı. Aşağıda yapay zeka ile tasarlanmış birkaç Apple Car modeli bulacaksınız. Bakalım hoşunuza gidecek mi ?