Oyun

Cehennemin kapıları açılıyor! Doom Eternal çıktı!

Oyun severlerin büyük bir sabırsızlıkla bekledikleri Doom Eternal sonunda raflardaki yerini aldı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Cehennemin kapıları açılıyor! Doom Eternal çıktı!

ZeniMax® Media şirketine bağlı Bethesda Softworks®'ün yaptığı duyuruya göre DOOM® Eternal an itibarıyla dijital olarak veya dünyanın dört bir yanındaki perakende mağazalarından alınarak[i] Xbox One, PlayStation 4, PC ve Google Stadia platformları üzerinden oynanabilir.

id Software tarafından geliştirilen DOOM Eternal, E3 2019'da En İyi Aksiyon Oyunu ve En İyi PC Oyunu ödüllerini kazandı ve 350'den fazla “2020'nin En Heyecanla Beklenen Oyunları” listesinde yer aldı. DOOM Eternal, The Game Awards'un 2016'nın En İyi Aksiyon Oyunu ödülünü kazanan DOOM'un devamı niteliğindedir.

id Software'in yönetici yapımcısı Marty Stratton oyunu tanımlarken “DOOM Eternal, stüdyomuzun geliştirdiği en iddialı oyun,” diye belirtiyor. “Hikâye ve BATTLEMODE'un kapsamı ve boyutu id Software'deki herkesin tutkusunu ve becerisini gösterici niteliktedir. DOOM Eternal'ın hazırlık sürecinde çok keyif aldık ve oyuncuların bu muazzam yolcuğun heyecanını deneyimlemesini dört gözle bekliyoruz.”

Şu ana kadarki en büyük, hızlı ve kapsamlı DOOM oyununda yeni beceriler ve silahlar üzerinde ustalaşmanızı gerektiren agresif ve ilgi çekici çatışma bulmacalarının tadına varacaksınız. Gücünü idTech® 7 motorundan alan ve Mick Gordon tarafından bestelenen yepyeni, nabız hızlandıracak müziklere sahip DOOM Eternal, oyuncuların DOOM'da (2016) keyif aldığı her şeyin üzerine koymanın yanı sıra çok daha derli toplu bir çatışma döngüsü, yeni ve klasik iblisler, güçlü ve yepyeni bir cephanelik ve daha önce kimsenin görmediği müthiş dünyalar sunuyor.

DOOM Eternal, Standard ve Deluxe Edition olmak üzere iki şekilde mevcut. Deluxe Edition'da, DOOM Eternal oyununun yanı sıra çıktıktan sonraki bir sene içinde gelmesi beklenen iki hikâye eklentisine erişim sağlayan DOOM Eternal Birinci Yıl Bileti bulunuyor! Ana hikâyeden bağımsız eklenti hikâyeleri dünyanın iblislerin istilasına uğramasına sebep olan kaotik olayları konu alıyor. Deluxe Edition'da ayrıca hikâye modunda ve BATTLEMODE'da kullanabileceğiniz Demonic Slayer Görünümü ve Classic Weapon Ses Paketi bulunuyor.

DOOM Eternal, ESRB derecelendirme sisteminde M, yani yetişkinlere yönelik olarak sınıflandırılmıştır. Standard Edition 199 ₺’ye, Deluxe Edition ise 299 ₺’ye alınabilir. PlayStation Store'dan Standard Edition 469 ₺’ye, Deluxe Edition ise 569 ₺’ye alınabilir. XBOX One için ise Microsoft Store’dan Standard Edition 470 ₺’ye, Deluxe Edition ise 570 ₺’ye alınabilir.

Yorumlar
Gökhan cakar
Abi bu oyun Hangi siteden yükleriz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.