Oyun

PlayStation 5 özellikleri, çıkış tarihi ve tüm detayları! (Video)

PlayStation 5'e dair tüm detayları masaya yatırıyoruz. PlayStation 5 ne zaman çıkacak ve oyun severlere neler sunacak? İşte bu soruların yanıtı.

PlayStation 5 özellikleri, çıkış tarihi ve tüm detayları! (Video)

Sony yeni nesil konsolu için merakla beklenen etkinliği geçtiğimiz gün düzenledi. Etkinlikte genel anlamda PlayStation 5 teknik özelliklerine dair detaylara yer verildi. Biz de sıcağı sıcağına PlayStation 5 ile ilgili tüm detayları video olarak takipçileriyle paylaşmak istedik. Dilerseniz bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

PlayStation 5 eğer büyük bir aksilik yaşanmazsa bu yılın son çeyreğinde raflardaki yerini almış olacak. Fakat dost acı söyler. Mevcut tablo içerisinde PlayStation 5'in yılın son çeyreğinde çıkması pek de mümkün görünmüyor. Sanırım Sony de bu durumun az çok farkında.

Çünkü geçtiğimiz gün gerçekleşen etkinlikte, PlayStation 5 üzerinde çalışmaların hala devam ettiği net bir dille ifade edildi. Yani Sony yetkilisi, hali hazırda yaptıklarından ziyade, yapmak istediklerini dile getirdi desek, sanırım pek de yanılmış olmayız.

Microsoft cephesinde ise zıttı bir durum söz konusu. Çünkü Xbox Series X yapımı tamamen sona ermiş durumda. Hatta belki de seri üretimine bile geçilmiş olabilir. Dolayısıyla Xbox Series X'in yıl sonunda çıkmasını bekleyebiliriz.

Lakin söz konusu PS5 olduğunda bu konuda hala bazı soru işaretlerinin olduğunu söylemek mümkün. Hali hazırda Mart ayının ortasına gelmiş olmamıza karşın PS5'in kasa tasarımı bile ortaya çıkmadı. Gördüğümüz tekşey prototip tasarım oldu. Belki de mimariden ziyade yazılım tarafında bazı sorunlar vardır. Çünkü PS5'in önceki jenerasyonda yer alan oyunları çalıştıracak olması pek de kolay birşey değil. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.