Oyun

CES 2014: PlayStation 4 satışları Xbox One'ı ezdi geçti!

Microsoft beklediği satış rakamını yakalayamadı!

CES 2014: PlayStation 4 satışları Xbox One'ı ezdi geçti!

Las Vegas'da şu saatlerde dünyanın en büyük elektrik elektronik cihazlarının tanıtıldığı, yeni teknolojilerin tanıtıldığı, bizler için küçük de olsa insanlık için büyük adımların atıldığı fuarda oyun dünyasının en iyilerinin kapışmasına da şahit oldu. Sony bilindiği üzere PS4'üyle Microsoft'un oyun konsolu Xbox One'a nazaran dünyanın çeşitli ülkelerinde daha fanatik bir kiteleye sahip. Bu kitlelerin fanatikliği ister istemez markaların satış istatistiklerine de yansırken, CES 2014'te gerçekleşen karşılaştırma Microsoft'u şok etti.

1389185720_xbox-one-playstation-4-pre-orders.jpg

2013 yılı içinde PlayStation 4′ün Xbox One’a kıyasla bir hafta daha uzun süreliğine satışta kaldığını da unutmamak gerek. PlayStation, 15 Kasım’da piyasaya çıkmıştı. Xbox One ise 22 Kasım’da. Sony kasım ayı ortasında PlayStation satışlarının ilk 24 saatte bir milyonu bulduğunu belirtmişti. Satışa sunulduğu ilk iki haftada ise tüm dünyada 2.1 milyon PlayStation satılmıştı.

Oyun dünyasının bu iki devinin satış istatistikleri bakalım yıl boyunca nasıl ilerleyecek. Sizce Xbox One satışları PlayStation 4 rakamlarına ulaşabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.