Oyun

Çiftlik Bank soruşturması tamamlandı!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın başlattığı Çiftlik Bank soruşturması tamamlandı. Çiftlik Bank nitelikli dolandırıcılık yapmış.

Çiftlik Bank nitelikli dolandırıcılık yapmış

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz aylarda Çiftlik Bank için soruşturma başlatmıştı. İnternet üzerinden oynanan ve oyunculara gerçek para kazandırma vadinde bulunan Çiftlik Bank'ın soruşturması bugün tamamlandı.

Bakanlık, Çiftlik Bank'ın nitelikli dolandırıcılık yaptığına karar verdi. Piyasadan yaklaşık 500 milyon TL para toplayan Çiftlik Bank, site kapatma cezası ve hatta para cezası ile karşılaşabilir.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci konuyla ilgili; “Soruşturma bitti. Çiftlikbank’la ilgili müfettişlerimiz raporlarını tamamladı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Müfettişlerimiz raporların bir örneğini incelemesi için MASAK’a, diğer suretini de savcılığa gönderdi. Biz bakanlık olarak incelemelerimizi tamamladık, gerekli yerlere de suç duyurusunda bulunduk." açıklamasında bulundu.

Çiftlik Bank'ın kar sistemi hakkında da konuşan bakan, vatadanşlara uyarıda bulundu. B. Tüfenkci; "Vatandaşlarımız çok dikkatli olması lazım. Bu tür hayali kâr, yüzde 33'lere varan kâr vaat ediyor. Sisteme giriş yavaşladığı için bu sefer faaliyet alanlarıyla ilgili 'ben şu işleri yapıyorum, şarküteri aldım, bilmem ne yaptım' Dolayısıyla oradan elde ettikleri kârlarla o sistemi döndürmeleri mümkün olmadığını gördükleri için bu bahanelerle insanları kandırıyorlar. Ben bir kez daha söylüyorum. Bakanlık incelemesi bitmiştir, raporları ilgili yerlere vermiştir."

Çiftlik Bank soruşturması tamamlandı! - Resim : 1

Bakan; Çiftlik Bank'a para yatıranlar ne yapacak? sorusuna ise "Onlar da cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunabilir. İlgili davalarını açabilirler." şeklinde cevap verdi.

Yorumlar
Ahmet ünal
Bu kadar saflık yapıyorsan her şey başına gelebilir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.