Oyun

Çiftlik Bank üyelerine kötü haber!

Son günlerde tartışmalara konu olan platform Çiftlik Bank'ın hem şirketi boşaltıldı hem de Facebook hesabı kapandı!

Çiftlik Bank ile ilgili önemli gelişme!

Son günlerde tartışılan ve ekonomik durumu ile ilgili farklı yorumlar yapılan Çiftlik Bank şirketinin içinin boşaltıldığı ortaya çıktı. Bu sabah saatlerinde şirketin Ümraniye'deki merkezine giden üyeler karşılarında kimseyi bulamadı. 

Türkiye genelinde 500 binden fazla üyesi bulunan Çiftlik Bank uzun bir süredir üyelerine ödeme yapamıyordu.

Çiftlik Bank üyelerine kötü haber! - Resim : 1

Geçtiğimiz cuma günü açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bakanlığın Çiftlik Bank'a idari yaptırımlar uyguladığını ve reklamları durdurduğunu belirtti. Para yatıran vatandaşların suç duyurusunda bulunabileceklerini ve dava açabileceklerini de eklemişti.

Çiftlik Bank nedir?

Çiftlik Bank kendini ne kadar bir oyun olarak tanımlasa da platformun sitesine yapılacak düzenli ziyaretler ile gerçek para kazanma imkanı sunuyor. Platforman verilen bilgilere göre yapılan yatırımlar gerçek anlamda hayvan ve arazi satın alımları ile değerlendiriyor. Platform farklı zamanlarda farklı yerlerde süt sağım tesisi ya da benzeri tarım ve hayvancılıkla ilgili tesislerin açılışını yapmıştı. Aynı zamanda Bitcoin ticareti yaptığını da iddia eden Çiftlik Bank, üyelerinden topladığı paralarla finansını sağlıyordu.

Çiftlik Bank nasıl çalışıyor?

SPK geçtiğimiz günlerde hazırladığı rapora göre Çiftlik Bank, 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL para toplandı. Yine aynı rapora göre 62 bin 877 kişiye 393.3 milyon TL ödeme yapıldı. 

Üye alımı durdurulmuştu

SPK incelemesi devam eden şirket 9 Ocak 2018 tarihinde üyelik alımını durdurduğunu ilan etti. Kararın gerekçesi ise saadet zinciri, ponzi gibi iddialar olduğu açıklanmıştı.

Yorumlar
Ömer
Ulan bu millet kazıklanmaktan doymadı gitti arkadaş dünki çocuğa milyonlar verirseniz tokatlar kaçar tabi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.