Oyun

Çocukları için Fortnite hocası tutuyorlar!

Fortnite hakkında oldukça ilginç bir gerçek gün yüzüne çıktı. Ebeveynler çocuklarını eğitmek amacıyla Fortnite hocası kiralıyorlar.


Dünyanın en çok oynanan Battle Royale oyunlarından biri olan Fortnite hakkında oldukça ilginç bir gerçek gün yüzüne çıktı. Ebeveynler çocuklarını eğitmek amacıyla Fortnite hocası kiralıyorlar. Evet sırf daha iyi oynayabilsin diye...

Wall Street Journal’da yayımlanan habere göre ebeveynler çocuklarına bir saatlik Fortnite dersi vermesi için hocalara saatte 10 ila 20 Dolar ödüyor. 10 yaşındaki oğlu için dört saatlik ders satın aldığını söyleyen Ally Hicks “Sadece oyunu oynamak değil, oyunda başarılı olmak için bir baskı var. Okulda oğlum için ortamın nasıl olduğunu tahmin edebilirsiniz.” dedi.

Peki Fortnite oyununun amacı ne? 100 kişilik bir alanda oyuncular ister iki kişi ister dört kişi olarka grup kurabiliyor ve en son hayatta kalan olmak amacıyla savaş veriyorlar. Aslında oyundaki tek amaç bu, hayatta kalmak. Acaba ebeveynler bu konuda nasıl bir bakış açısına sahipler? Emin olun biz de bunu bilmiyoruz.

Çocukları için Fortnite hocası tutuyorlar!

Oyunda oyuncular farklı karakter görünümleri ve aksesuarlar gibi oyun içi ürünleri satın alabiliyor. Epic Games’in bu satışlar sayesinde 2018’de 2 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyor. Eh işin içine birde kitle girince... Bu kazancın ardı arkası kesilmiyor haliyle.

Oyunun popülerliği, Twitch üzerinde yayın yapan başarılı Fortnite oyuncuları sayesinde arttı. Ebeveynler de çocuklarının Ninja, Dr. Lupo, TSM Myth ve FaZe Tfue gibi başarılı bir Fortnite oyuncusu ve yayıncısı olabilmesi için özel hocalar tutuyor.

Bu yöntem işe yarıyor gibi görünüyor. 12 yaşındaki oğlu ‘Noble’ için ders satın alan Nick Mennen, “Oğlum eskiden Fortnite’ta oyun kazanmakta zorlanıyordu ancak şimdi 10 ila 20 galibiyete ulaşabiliyor.” dedi.

Yorumlar
Buğra YILDIRIM
bence 100 milyona yakın satılması normal çünkü oyun çok güzel
Cevapla
Kubi
Dünya bitmiş anam!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.