Oyun

Counter Strike’a rakip geldi! İşte Valorant! Oyun Canavarı #3

LoL ile online oyun sektörünü kasıp kavuran Riot şimdi aynı şeyi Valorant’la da yapmak istiyor. Peki Valorant oyunculara neler vaat ediyor? Yanıtı Oyun Canavarı programımızın yeni bölümünde.

Counter Strike’a rakip geldi! İşte Valorant! Oyun Canavarı #3

Monster Notebook'un katkılarıyla hazırladığımız Oyun Canavarı programımızın 3. bölümüyle karşınızdayız. Bu bölümde Riot Games imzası taşıyan FPS oyunu Valorant’ı oynadık. Oyun hali hazırda kapalı beta aşamasında ve pek çok yönüyle Counter Strike’ı andırıyor.

Counter Strike’a rakip geldi! İşte Valorant! Oyun Canavarı #3

LoL ile online oyun pazarında muazzam işler başaran Riot imzası taşıyan Valorant hayli iddialı bir oyun. Valorant’ın en cazip noktası ise F2P yani oynaması ücretsiz olması. Başka bir değişle bu oyunu oynamak için tek bir kuruş bile ödemiyorsunuz.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu oyun için çektiğimiz video ile başbaşa bırakalım.

Dip not olarak tekrardan hatırlatalım. Oyun hali hazırda kapalı beta aşamasında fakat öyle gözümüze takılan muazzam hatalar olmadı.

Satın alma sistemi, bir takımın spike isimli bombayı kurup, diğer takımın onu imha etmeye çalışması gibi unsurlar, oyunu CS GO ile birbirine benzer kılıyor.

Bunun dışında grafikler, oyun içi item’ler tamamen Valorant’a özel diyebiliriz. Oyunda en can alıcı nokta ise her karakterin kendine özgü güçleri olması. Bu sayede bir takım olarak çok daha taktiksel düşünmeniz gerekebiliyor.

Bakalım Valorant tam sürüm olarak oynanmaya başladığında rakiplerini geride bırakabilecek mi? Bunu zaman gösterecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.