Oyun

Oyunlardaki en büyük yardımcımız DualSense olacak!

Bu yılın sonlarına doğru resmi olarak satışa sunulması beklenen PlayStation 5 oyun konsolunun kontrolcüsü DualSense resmi olarak tanıtıldı.

Oyunlardaki en büyük yardımcımız DualSense olacak!

Yılın en dişli rekabeti oyun konsolları arasında yaşanacak gibi görünüyor. Koronavirüs salgınına rağmen Microsoft ve Sony cephesindeki rekabet hız kesmeden devam ediyor. 2020 yılını özel kılan ise her iki markanın da kendi yeni oyun konsolunu tanıtacak olması. Sony, PlayStation 5 ile gelirken, Microsoft ise Xbox Series X ile rekabet edecek. Rekabetin son hamlelerinden biri ise Sony cephesinden geldi. Marka oyun konsolunun kontrolcüsünü de tanıttı. DualSense isimli yeni kontrolcü futuristik bir tasarımla geliyor.

Oyunlardaki en büyük yardımcımız DualSense olacak!

Markanın DualSense adını verdiği yeni kontrolcü siyah ve beyaz renklerden oluşan bir tasarımla geliyor. Ağırlıklı rengin beyaz olduğu kontrolcüde bazı alanlar beyaz renkten meydana geliyor. Tetik tuşları siyah renk iken dokunmatik alanın beyaz renk olduğu görülüyor.

Kontrolcünün önemli bir artısı ise artık üzerinde bir mikrofon bulunması. Bu sayede ek aksesuar ihtiyacını azaltan DualSense'te eskiden Share olarak adlandırılan paylaş tuşunun adı Create olarak değiştirilmiş. Öte yandan tetik tuşları ve titreşim hassasiyeti de yükseltilen yeni kontrolcünün halen geliştirme aşamasında olduğunu belirtelim. Yani PlayStation 5 piyasaya çıktığında bu kontrolcünün tasarımının da değişebilme ihtimali bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.