Oyun

Crytek oyun satarak kurtulmayı planlıyor

Son dönemde zor günler geçiren ve bazı ofislerini kapatan Crytek, çevrimiçi oyun satış platformu Kinguin ile işbirliği yaparak kendi oyunlarını doğrudan satmaya başlıyor.

Crytek kendi oyununu satacak

Almanya doğumlu Yerli kardeşler tarafından kurulan Crytek, son yıllarda zor günler geçiriyordu. Maddi olarak sıkıntıya giren şirket, bazı ofislerini kapatarak bu darboğazdan kurtulmaya çalıştı. Firma yeni duyurduğu bir işbirliği ile artık oyunlarını kendisi satmaya başlıyor.

Dijital oyun marketi Kinguin ile anlaşan Far Cry ve Crysis serilerinin geliştiricisi Crytek artık kendi oyunlarını kendisi satacak. Bu anlaşma ile Crytek Kinguin.net’teki resmi satıcı olacak ve oyunlarının satış fiyatını kendi başına belirleyecek.

Hunt: Showdown ve Ryse: Son of Rome

Anlaşma kapsamındaki ilk çalışma stüdyonun merakla beklenen oyunu Hunt: Showdown ve Ryse: Son of Rome ile başladı. Popüler markete eklenecek bir sonraki oyun ise VR platformlar için hazırlanan Robinson: The Journey olacak.

Crytek oyun satarak kurtulmayı planlıyor - Resim : 1

Crytek ile olan işbirliği Kinguin açısından da önemli bir adım. Crytek dünya çapında başarı elde etmiş büyük stüdyolar arasında Kinguin.net’te resmi mağazasını açan ilk geliştirici oldu. Crytek ise böylelikle geliştirdiği oyunları hem platformun 6.5 milyon oyuncusuna doğrudan sunma ve oyunların fiyatlandırma politikasını tek başına belirleme imkânına kavuşmuş oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.