Cult of the Lamb sonunda yerel eşli oyun moduna kavuşuyor

Popüler oyun Cult of the Lamb, beklenen yerel eşli oyun modunu nihayet getiriyor. Bu yeni modla birlikte arkadaşlarınızla aynı cihaz üzerinden birlikte oynayabilirsiniz.

Cult of the Lamb sonunda yerel eşli oyun moduna kavuşuyor

Son zamanlarda arkadaşlarımı Cult of the Lamb oyununa dahil etmek oldukça uğraştım. Uzun zamandır daha fazla çaba sarf ettiğim bir oyun hatırlamıyorum. Belki bu tamamen "kült zihniyeti"nin bir parçası, ama bu oyunun bir arkadaşla birlikte oynanması gerektiğini düşündürüyor. Benim gibi düşünen tek kişi olmadığım kesin — hayranlar aylardır geliştiricilere, arkadaşlarıyla birlikte oynamak için çoklu oyuncu modu eklemelerini istiyordu. Şimdi ise bu istek gerçek oluyor. Cult of the Lamb'in yayıncısı Devolver Digital, oyuna yerel eşli oyun modunu ekleyen ücretsiz bir güncelleme olan "Unholy Alliance"ı duyurdu ve bu güncelleme ile birlikte yeni bir oynanabilir karakter olan Keçi de oyuna katılıyor.

"Unholy Alliance" güncellemesi, 12 Ağustos'ta PC, PS5, PS4, Xbox Series S/X ve Nintendo Switch için indirilebilir olacak. Bu güncelleme ile oyunun tam kampanyasını ikinci bir oyuncunun yardımıyla tamamlayabileceksiniz. Duyuru notlarına göre, "Kuzu ve Keçi, silahları değiştirebilir, sırt sırta savaştıklarında ekstra hasar verebilir veya saldırıları senkronize olduğunda kritik vuruş yapabilir." Ayrıca knucklebones ve balık tutma mini oyunlarının da çok oyunculu versiyonları olacak. Ne yazık ki çevrimiçi eşli oyun modu bekleyenler için bu kutsal olmayan ittifak sadece yerel olacak ve geliştiriciler şimdilik çevrimiçi bir mod getirme planlarının olmadığını belirtti.

Bu oyunun arkasındaki ekip, oyunu taze tutma konusunda gerçekten iyi ve ücretsiz güncellemelerle hikayeyi geliştirme ve hayranların geri bildirimlerini dikkate alma konusunda da başarılılar — cinsel içerikli güncelleme bile getirdiler — ve oyunun çıkışından iki yıl sonra bile bunun devam ettiğini görmek güzel. Eşli oyun modunu en iyi şekilde değerlendiremeyenler için "Unholy Alliance" güncellemesi, solo oyuncular için de "yeni güçler ve yetenekler" gibi avantajlar sunacak. Güncelleme ayrıca "yeni tarot kartları, kalıntılar, binalar, elbiseler, takipçi özellikleri, takipçi görevleri ve keşfedilecek diğer sırları" da beraberinde getirecek.