Oyun

Cyberpunk 2077 Gamescom'da yer alacak mı?

Cyberpunk 2077'nin bu yıl gerçekleştirilecek olan Gamescom etkinliğinde olup olmayacağı açıklandı.


CD Projekt RED, 2013'te yayınlanan fragmandan bu yana ilk defa Microsoft E3 2018 basın konferansında Cyberpunk 2077 için yeni bir fragman yayınladı ve kapalı kapılar ardından oynanış videosunu basına özel olarak gösterdi. Peki Cyberpunk 2077 Gamescom etkinliğinde de olacak mı?

Kotaku'dan Jason Schreier ile konuşan CD Projekt RED CEO'su Marcin Iwinski Cyberpunk 2077 Gamescom 2018'de olacağı doğruladı ve Marcin Iwinski tarafından belirtilene göre, E3'te gösterilenden farklı, yeni bir şey olacak. Yüzde 100 yeni bir demo değil ancak farklı bir şey, farklı bir açı olacak. 

Bunun yanı sıra oyunun asıl bu nesil için mi yoksa gelecek nesil için mi geliştirildiği sorusuna Marcin Iwinski mevcut konsollar ve PC cevabını veriyor ve gelecek neslin ne olduğu ve ne zaman geleceği hakkında bir fikrinin olmadığını ancak teknolojilerinin gelecek nesle yükseltilmeye hazır olduklarını söylüyor. Ayrıca Cyberpunk 2077'nin gelistirildigi oyun motoru REDEngine 4, The Witcher 3: Wild Hunt'ta kullanılan REDEngine 3'ün yeniden yazılmış ve geliştirilmiş hali.

Kısacası Cyberpunk 2077'yi E3 2018'den sonra Gamescom 2018'de tekrardan görme fırsatına erişeceğiz. Bu yeni bir tanıtım videosu mu olur yoksa ilk oynanış videosu mu olur bilemeyiz. Cyberpunk 2077'nin çıkış tarihi henüz resmi olarak açıklanmış değil.

Gamescom 2018 etkinliği 21 - 25 Ağustos tarihlerinde Almanya'nın Köln şehrinde gerçekleşecek. Peki ya siz heyecanlı mısınız?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.