Oyun

Cyberpunk 2077 için kötü haber geldi!

Cyberpunk 2077 bir kez daha ertelendi, bununla beraber 3.kez ertelenmiş olan oyunun çıkış tarihi 10 Aralık 2020 olarak belirlendi.


Oyun dünyasının merakla beklediği CD PROJEKT RED yapımı Cyberpunk 2077, geçtiğimiz günlerde bir kez daha ertelendi ve oyuncuları üzdü. CD PROJEKT'in yayınladığı bu erteleme kararı ilk değil ama oyunu merakla bekleyen herkes son olmasını umut ediyor. 

Cyberpunk 2077 için kötü haber geldi!

Devasa büyüklükte bir haritaya ve bu haritanın içinde sayısız olasılığa sahip olan oyun, normal şartlarda şimdiye kadar çoktan çıkması bekleniyordu ve hatta çoğu kişi şuanda oyunun tadını çıkarıyor olacaktı. Fakat Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen oyun Eylül ayına ertelenmişti daha sonra da Kasım ayına ertelenmişti. Kasım ayında çıkması beklenen oyun 3. erteleme kararı ile bugün tekrar ertelendi.

Cyberpunk 2077  yeni çıkış tarihi

Oyun hakkında bu kadar çok ertelenme kararı çıkması, biraz kafa karışıklığına neden olmuş olabilir. Son açıklanan tarihe göre oyun 10 Aralık 2020'de sunulacak.

Oyunun resmi twitter hesabından yapılan açıklama

“Herkese merhaba,

Bugün, Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihinden 21 gün ileriye yani 10 Aralık’a ertelenmesine karar verdik. Büyük olasılıkla kafanızda bir çok duygu ve düşünce yer alıyor. Öncelikle ve en önemlisi olarak mütevazı özürlerimizi kabul edin. Şu anda bizim için en büyük zorluk, oyunu güncel ve eski nesillere aynı anda çıkarmak bu da demek oluyor ki oyunu 9 farklı platforma çıkarıyoruz ve bunları test ediyoruz.

(Bu platformlar Xbox One / X, Xbox Series X / S, PS4 / Pro, PS5, PC, Stadia şeklinde sıralanmış)

Bu sürede biz evden çalışıyoruz. Cyberpunk 2077’de her şeyin iyi çalıştığından ve her sürümün sorunsuz olduğundan emin olmamız gerekiyor. Ekibimizin 21 günde böyle bir devasa oyunda bir değişiklik yapamayacağını söyleyebilirsiniz fakat bu gerçekçi bir yaklaşım değil, bunu yapabilirler. Bazılarınız oyunun geçtiğimiz haftalarda Gold statüsüne eriştiğini söyleyebilir. Gold statüsü oyunun hazır olduğunu, tamamlandığını ve içindeki tüm içeriğin eksiksiz olduğunun anlamına gelir. Bu, oyun üzerinde çalışmayı bırakıp kalite çıtasını yükseltmemiz anlamına gelmez. Aksine, bu daha sonra bir ilk gün güncellemesi olmaması için avantaj sağlar. Elimizde harika bir oyun olduğunu hissediyoruz ve bu sizin aşık olacağınız bir oyun olacak.

Umarız bu son ertelenme kararı olur ve belirlenen tarihte oyuncularla buluşur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.