Oyun

Cyberpunk 2077 ön siparişte GTA 5'i solladı!

Cyberpunk 2077'nin ön sipariş miktarları açıklandı. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre oyun 8 milyon ön sipariş aldı.

Cyberpunk 2077 ön siparişte GTA 5'i solladı!

Uzun zamandır merakla beklenen Cyberpunk 2077 sonunda piyasaya sürüldü. Çıkış tarihinin birçok kez ertelenmesi, oyunun oyuncular tarafından olumsuz yorumlanmasına neden olmuştu. 

Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen, Cyberpunk 2077 sekiz milyon ön sipariş aldı. Oyun piyasaya sürülmeden bir gün önce bir çok Twich yayıncısına önceden dağıtılmıştı. Böylelikle yayıncılar oyunu izleyicilerine önceden gösterme fırsatlarını yakalamışlardı. 

Cyberpunk 2077 ön siparişte GTA 5'i solladı!

Geliştirme sürecindeyken defalarca ertelenen ve ilk duyurulmasının ardından 8 yıl geçen Cyberpunk 2077 sonunda piyasaya çıktı. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre, Cyberpunk 2077 pek çok yapımın ömrü boyunca yaptığı toplam satıştan çok daha fazla ön sipariş aldı.

Cyberpunk 2077'nin büyük bir kitle tarafından merakla beklendiği tahmin ediliyordu. Ancak oyunun daha ön sipariş kapsamındayken sekiz milyon adet satılması, çok da beklenen bir şey değildi. Video oyun sektörüyle ilgili yaptığı araştırmalarla bilinen Daniel Ahmad, Cyberpunk 2077'nin hasılatıyla ilgili tahminlerini paylaştı.

Ahmad tarafından yapılan açıklamalarda, bu ön sipariş miktarının CD PROJEKT RED'e 500 milyon dolar kazandırmış olacağını söylüyor. Bu kazanç, dünyanın en popüler oyunları arasında yer alan GTA 5'in ön siparişinden elde edilen kazançla karşılaştırıldığında, GTA 5'in neredeyse yarı yarıya kazandığını görüyoruz. GTA 5'in ön sipariş geliri, 300 milyon dolar civarındaydı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.