Oyun

Detroit: Become Human Arapları memnun edemedi!

Bu yılın en çok merakla beklenilen oyunlarından biri olmayı başaran Detroit Become Human, anlaşılan Arapların canını sıkmışa benziyor.


Geçtiğimiz ay çıkışını gerçekleştiren Detroit: Become Human, birçok PlayStation oyuncusu tarafından beğenildi ve geçer not almayı başardı.

Gerek hikayesi, gerek grafikleri ve müzikleri ile oyuncuları büyüleyen yapım, bu yılın şüphesiz en iyi çıkış yapan oyunları arasında yer almakta. Türkçe altyazı desteği ile çıkışını gerçekleştiren yapıma karşı ülkemizden de ilgi oldukça büyük. Fakat Orta Doğu bölgesi için oyunu yerelleştiren Sony, maalesef Arapları memnun edememişe benziyor.

Ortaya çıkan iddialara göre oyunun dil seçenekleri kısmında Arapça mevcut, fakat oyunun seslendirmeleri Mısır aksanıyla yapılmış. Bu durum her ne kadar diğer ülkeler için garipsenmese de Arap oyuncuları kızdırmışa benziyor.

Eh düşünsenize Türkçe seslendirme sırasında ''Ben geliyor şimdi Alice, nasıl gidecek bakacak biz'' diye karakterlerin konuştuğunu? Anlaşılan Araplar açısından da durum tam olarak böyle. Belirtilenlere göre Sony bu durumu oyunun çıkışını gerçekleştirdiği dönemde düzeltecekmiş. Ancak Arap oyuncular konuya ilişkin Sony'den hala bir yanıt alabilmiş değil. 

Ek olarak henüz Detroit: Become Human incelememizi okumadı ve izlemediyseniz sizleri buradan inceleme yazımıza davet ediyoruz. Merak etmeyin, kırık bir Türkçe ile seslendirmeyi gerçekleştirmediğimin garantisini veriyorum. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.