Oyun
Diablo 4 için sızan dedikodular hoş değil!

Diablo 4 piyasaya sürülecek mi?

Blizzard Games'den sızan haberlere göre yakın zamanda Diablo 4 piyasaya sürülmeyecek. Bunun sebepleri ise son derece ilginç.

1996'da bilgisayar rol yapma türü özel bir anlama kavuştu zira Diablo oyun dünyasına dahil oldu. Yapımın ilginç tuzaklandırma, yağma ödüllendirme sistemi ve diğer RPG'lere göre hızlı ilerleme mekanizması ile adeta yeni bir dönemin başlamasını sağladı. 

Ayrıca, orijinal Diablo'daki haritalar çok özel örneklerdi. Yani her oyuncu ciddi zorluklar yaşıyordu. Kısacası bu harita sistemi en usta oyuncular için bile yeni kalıyordu.

Serinin en yeni oyunu 2012'de Diablo III (daha sonraki eklentileri ile birlikte), ciddi bir başarı elde etti. Toplamda 30 milyonun üzerinde satılan Diablo III,  tüm zamanların en çok satan oyunlarından biri oldu.

Diablo 4 piyasaya sürülecek mi? - Resim : 1

Serinin hayranları daha fazla Diablo oyunu talep etse de; bu kolay değil. Geliştiriciler seriye yeni bir halka eklemek konusunda tutucu. Diablo 2 ve Diablo 3'ün piyasaya sürülüş tarihleri arasında 11 yıl süre vardı.  Çünkü oyunun hikayesi birden fazla kez değiştirildi, grafik motoru birkaç kez yenilendi. Bunlar da geliştirme masraflarının artmasına neden oldu. Yüksek satış rakamlarına karşın istenen kar elde edilemedi.

Üstelik Blizzard North'un beyin takımı, hikayeye artık bir yenilik katamayacakları görüşünde. Bu fikir ileride değişebilir. Konunun takipçisi olacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.