Dünyanın en büyük Star Wars oyuncağı geliyor.

New York şehrinde düzenlenen Toy Fair etkinliğinde sergilenen Star Wars evreninden Jabba'nın gemi maketi, gerçek bir ürüne dönüşüyor.

Dünyanın en büyük Star Wars oyuncağı geliyor.

Devasa Jabba Hutt gemisinin kopyası bu yıl ABD'de düzenlenen oyuncak fuarı Toy Fair'da sergilenmişti.  Atılan adımlar sayesinde bu devasa oyuncak kısa bir süre sonra destekçilerinin evlerine gidecek gerçek bir eşya haline dönüştürülecek. Toymaker'ın ilk HasLab projesi, Indiegogo'nun ve Kickstarter dan verilen desteklerden sonra gerçekleşen bir program. Bu konuda destekçilerin topladığı imza ve oluşturulan kampanyalar sonucunda Hasbro olaya el atarak projeyi üstlenme kararı aldı.

Dünyanın en büyük Star Wars oyuncağı geliyor. - Resim : 1

5 binden fazla destekçi 5 bin dolarlık ön sipariş hedefini şimdiden geride bıraktı. Ayrıca, bu tarz oyuncak üretimlerinde Toymaker markasının daha fazlasını yapma potansiyeline de sahip olduklarını belirtti. Şu an hali hazırda hala sergilenen oyuncağı eve götürmek için hayranlar merakla üretim zamanını bekliyor.

En büyük Hasbro markalı seri üretime geçecek olan Star Wars oyuncağı, şirketin daha önce ürettiği ve 80 cm uzunluğunda olan Millennium Falcon replikasından çok daha büyük olacak.

Dünyanın en büyük Star Wars oyuncağı geliyor. - Resim : 2

Hasbro,  oyuncak içine sığabilecek 3.75 inç Jabba Hutt ve Yak Face figürleriyle içeriği zenginleştirecek. İç kısmından bahsetmişken, geminin tamamının içeriği iki kişinin kokpiti, bir kadırga, bir balo salonu ve içinde salonun dış kısmı kadar ayrıntılı olarak tasarlanmış bir ek odası bulunacak.