Diablo 4 yaması, devasa son aşama altın maliyetlerini azaltmak için bir adım daha atıyor

Diablo 4'ün yeni yaması, oyunun son aşamasında Masterworking işlemlerinde gereken altın miktarını önemli ölçüde azaltacak.

Diablo 4 yaması, devasa son aşama altın maliyetlerini azaltmak için bir adım daha atıyor

Diablo 4'ün yeni yaması, oyunun son aşamasında Masterworking işlemlerinde gereken altın miktarını önemli ölçüde azaltacak.

Blizzard, Diablo 4'ün son yamasıyla oyunun son aşamasında Masterworking işlemlerinde gereken altın miktarını azaltmayı hedefliyor. 1.4.1 güncellemesi, 28 Mayıs'ta resmi olarak yayınlanacak, ancak Blizzard şimdiden yama notlarını paylaştı. Güncellemedeki en büyük değişiklik, Season 4 Loot Reborn'un bir parçası olarak tanıtılan Masterworking sisteminin altın maliyetinin düşürülmesi olacak. Masterworking, bir eşyanın affiks değerlerini iyileştirerek onları çok daha güçlü hale getiriyor. Gerekli diğer malzemeler ise yeni son aşama zindanı The Pit'ten elde edilebiliyor.

Diablo 4 yaması, devasa son aşama altın maliyetlerini azaltmak için bir adım daha atıyor - Resim : 1

Daha düşük Masterworking seviyeleri için maliyet aynı kalacak, ancak seviye 5'ten itibaren maliyet azaltılacak. Maksimum seviye olan 12'de, oyuncular eşya başına 7.5 milyon daha az altın harcayacaklar. Blizzard, yama notlarında "Masterworking'in ana hedefinin malzemelerin toplanması üzerine odaklanmasını ve altın ihtiyacının azaltılmasını istiyoruz," diye belirtiyor. Malzemelerin mevcut olup, altın toplamak için ekstra zaman harcanmasının önüne geçmek istiyoruz.

Yama ile gelen diğer Masterworking değişiklikleri arasında, bir karakter tarafından kilidi açıldığında tüm karakterler için Masterworking'in açılması ve Masterworking malzemelerinin doğrudan transmute edilebilmesi yer alıyor. Blizzard'ın önceki acil düzeltmesi, Masterworking malzeme transmute maliyetlerini milyonlarca azaltmıştı. Yaklaşan değişikliklerle birlikte, oyuncuların eşyalarını Masterworking yapmaları için altınlarını biriktirme zorunluluğu hissedeceklerini düşünmüyoruz.

Masterworking değişiklikleri yamanın ana odağı olsa da, diğer bazı küçük değişiklikler de bulunuyor. Helltides'deki Hellborne düşmanları güncellemeyle birlikte ek ateş hasarı verecek, Scattered Prisms'in düşme oranları artacak ve bir oyuncunun zırh sınırına ulaşması için ne kadar zırha ihtiyaç duyduğunu karakter istatistikleri sayfasındaki bir ipucu gösterecek.

Diablo 4'ün Loot Reborn güncellemesi hayranlar tarafından olumlu karşılandı. Reddit ve Steam gibi platformlarda oyuncular, güncellenmiş oyunun ne kadar daha eğlenceli olduğunu ve Blizzard'ın ARPG'sinin bu şekilde piyasaya sürülmesi gerektiğini belirtiyorlar. Oyuncular artık Uber Uniques gibi nadir eşyaları bile üretebiliyorlar. Bu eşyalar lansmanda o kadar nadirdi ki Blizzard onların varlığını doğrulamak zorunda kalmıştı. Diablo 4'ün ilk genişleme paketi Vessel of Hatred, 2024'ün sonlarında piyasaya çıkacak.