Diablo II: Resurrected Beta süreci başlıyor!

Diablo hayranlarının gün saydığı Diablo II: Resurrected için müjdeli haber geldi. Oyunun beta süreci çok yakında başlayacak. İşte detaylar.

Diablo II: Resurrected Beta süreci başlıyor!

Blizzard yaptığı bir açıklamayla Diablo II: Resurrected için tek oyunculu teknik alfa sürecinin 9 Nisan Cuma günü Türkiye saati ile 17:00’de başlayacağını duyurdu. Oyunseverler Karanlık Maceraperest’in izini bu kez muhteşem HD çözünürlükte sürecekler.

Bugüne dek Teknik Alfa’ya kaydını yaptıran kısıtlı sayıda oyuncu arasından gelişigüzel seçilecek Diabloseverler, önümüzdeki günlerde alfa sürecine dahil olma şansı elde edecek.

Benzer şekilde sınırlı sayıda basın mensubu ve içerik üreticisi, bir gün öncesi, yani 8 Nisan Perşembe gününden itibaren oyuna girebilme fırsatı bulacak. Teknik Alfa, 12 Nisan Pazartesi günü TSİ 20:00 itibarıyla son bulacak.

Teknik Alfaya katılma hakkı elde eden oyuncular 3 farklı sınıftan birini seçip oyunun ilk iki Bölümünü (Act) baştan sona oynayabilecek.

Diablo II: Resurrected, 4K çözünürlüklü güncellenmiş görseller ve fizik tabanlı ful 3D görüntü desteğinin yanı sıra yeniden Mastering edilmiş Dolby Surround 7.1 sesleriyle geliyor.

Diablo II: Resurrected Beta süreci başlıyor! - Resim : 1

Teknik Alfa boyunca oyundaki tüm unsurlar halen geliştirme aşamasında olsa da Blizzard, oyunculardan gelecek her türlü geribildirimi dört gözle beklediklerinin altını çiziyor. Bu süreçte test edilecek özelliklerden bazıları arasında otomatik altın toplama, karakterler arası paylaşımlı sandık ve kontroller desteği bulunmakta. 

Bu test her ne kadar Diablo II: Resurrected’in yalnızca tek kişilik oyuncu deneyimine odaklansa da geliştiriciler, çok oyunculu Diablo II’nin oyunun en önemli özelliklerinden biri olduğunun farkında olduklarını, çok oyunculu deneyim için önümüzdeki aylarda ayrıca bir test gerçekleştireceklerini belirtiyor.