Oyun

Diablo III satış rakamları ile rekor kırdı!

Oyunun yapımcısı Blizzard, dün öğle saatlerinde bir açıklama yaptı ve bu açıklama oyun dünyasına bomba gibi düştü.

Diablo III satış rakamları ile rekor kırdı!

Diablo 3, oyun severlerin büyük bir heyecanla beklediği bir oyun. Türkiye'de de son derece gösterişli bir törenle satışa sunulan oyun karşılandığı andaki yaşadığı görkemli anı devam ettirdi ve yaşadığı görkemli karşılamaya yakışır rekor satış elde etti.

1337862537_661-diablo3.jpg

Oyunun yapımcısı Blizzard, dün öğle saatlerinde bir açıklama yaptı ve bu açıklama oyun dünyasına bomba gibi düştü. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Diablo III, satışa sunulduğu ilk 24 saat içerisinde tam 3.5 milyon adet sattı. Bu rakam Diablo 3′ün bilgisayar oyunu tarihinde kırdığı bir rekor olarak görüldü ve tarihinin en hızlı satılan oyunu ilan edildi.

Bu rakama World of Warcraft Annual Pass promosyonuyla alan 1.2 milyon kişiyi dahil edilmedi. Eğer dahi edilseydi oyun, toplam 4.7 milyon adetlik bir satışla, bir daha kırılması çok kolay olmayan bir rekora imza atacaktı.

Blizzard'ın açıkladığı verilere göre oyun, satış yaptığı ilk haftada toplam 6.3 milyon adet sattı. Eğer rakamlar böyle devam ederse Diablo 3 tüm zamanların en iyi ve  en çok satılan PC oyunu unvanını alabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.