Oyun

Doom Eternal hakkında her şey! Çıkış tarihi ve özellikleri

ID Software tarafından geliştirilen Doom Eternal, Quakecon 2018 etkinliği sırasında oyuncuların beğenisine sunuldu. Bizler de sizler için oyun hakkında her şeyi bir araya getirdi. İşte Doom Eternal hakkında her şey!


ID Software tarafından geliştirilen Doom Eternal, Quakecon 2018 etkinliği sırasında oyuncuların beğenisine sunuldu.

Ağır ve kanlı bir FPS olarak tanımlayabileceğimiz Doom serisinin yeni oyunu Doom Eternal, diğer oyunlara nazaran daha hızlı ve seri bir oynanış vaat ediyor.

Bethesda tarafından paylaşılan oynanış görüntüleri, hızlı FPS oyunu stilini seven oyuncuların ilgisini çekecek gibi duruyor. Açıkçası Doom sever biri olmayan benim bile dikkatimi çekmeyi başaran sayılı yapımlardan biri oldu Eternal. 

İlk olarak E3 2018 etkinliğinde duyurulan Doom Eternal, serinin pek çok hayranını heyecanlandırmıştı. Ancak öyle ahım şahım bir şov ile değil sıradan ve sade bir şekilde gösterimi yaptılar. Peki Doom Eternal ne zaman bizlerle buluşacak? Diğer oyunlarına nazaran ne gibi farklılıklar sunacak bizlere? 

Doom Eternal hakkında her şey!

FPS türüne darbe indiren Doom, oldukça farklı bir deneyim yaşatmayı başarıyor. Bolca kan, ağır silahlar ile parçalanmış vücudların uçuşan etleri... Ne kadar da rahatsız edici geliyor değil mi kulağa?  Şimdi ise orijinal oyunun 2016’daki reboot sürümünden iki yıl sonra yeni bir devam oyunu var: Doom Eternal! 

Gelelim oyunun çıkış tarihine ve sistem gereksinimlerine. Birçok kullanıcı bu konuda araştırmalar yapıyor ancak net bir tarih veya gereksinime rastlayamıyor. Sizler için derlediğimiz konumuz ile merak edilen sorulara son noktayı koyuyoruz. İşte Doom Eternal'ın çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri!

Oyun öyle aman aman uzak bir gelecekte elimize geçmeyecek. Oyunun çıkış tarihi Amazon tarafından 28 Aralık 2018 olarak listelenmiş durumda. Doom severler bu yılın finalini Eternal ile yapacak gibi duruyor. Peki oyunu diğer oyunlardan farklı kılan özellik nedir? 

Daha kanlı ve daha hızlı bir Doom!

2016 yapımı Doom oyunu izole bir maden alanında ve Mars yüzeyinde geçiyordu. Doom Eternal ise seriyi farklı bir yöne taşıyarak bu sefer oyuncuları Dünya’ya götürmeye hazırlanıyor. Ancak Dünya'nın öyle güneşli günler gördüğünü sanıyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Oyunda dünya adeta cehennem yerine dönmüş olarak karşımıza çıkacak ve bizi tam bir kaos ortamı karşılayacak.

Yenilikler bununla da sınırlı değil. Diğer oyunlar daha dar alanlarda geçmekteydi. Kısacası çizgisel bir atmosfer mevcuttu. Eternal bu duvarları da yıkmaya hazırlanıyor. Doom Eternal’da yer alan geniş harita  farklı oynanış tarzlarına izin verecek ve karşımıza daha büyük yaratıkların çıkmasını sağlayacak. Ne kadar büyük o kadar zorlu demek oluyor. 

Peki oyunda online elementler bulunacak mı? Bethesda, Doom Eternal’ın bir önceki oyunun doğrudan devamı olacağını belirtti hatırlarsanız. Fakat Bethesda’nın Elder Scrolls ve Fallout gibi marka oyunları giderek online yöne evriliyor ve neden aynı durum Doom için de geçerli olamasın diye düşünmeden kendimizi alamıyoruz.

Geniş dünya ve dev yaratıklar!

Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Bizler de merakla bekliyoruz bu detayı. Oyun tüm platformlara çıkacak dedik çıkacak ama peki ya Nintendo Switch kullanıcıları?

Bu konuda merak edilen kısımlar arasında yer alıyor. Oyun evrenini yakından takip edenlerin de bildiği gibi bir önceki oyun Switch konsollarına port edilmişti. Çıkışı ile beraber bu gerçekleşmedi ancak sonuçta getirilmişti konsola. Aynı durum Eternal için de geçerli olabilir. Sadece Nintendo Switch kullanıcılarının biraz sabretmesi gerekmekte.

Son olarak gelelim sistem gereksinimlerine. Oyunun henüz resmi sistem gereksinimleri açıklanmış değil. Ancak bir önceki oyuna nazaran aman aman üst düzey bir sistem gereksinimi duymayacaktır Doom Eternal. Biz yine de sizler için 2016'da çıkışını gerçekleştiren oyunun sistem gereksinimlerini bırakalım buraya. 

Minimum:

  • İşlemci: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2 GB
  • RAM: 8 GB 
  • HDD: 55 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit versiyon)

Önerilen:

  • İşlemci: Intel Core i7-3770/AMD FX-8350
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 4 GB/AMD Radeon R9 290 4GB 
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 55 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit versiyon)

İlerleyen zamanlarda oyun hakkında daha fazla detay paylaşıldıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Oyunun paylaşılan 7 dakikalık oynanış videosunu da izlemeyi unutmayın. Bu sene oyun dünyası bakımından bizleri dolu dolu aylar beklemekte. Herkese şimdiden bol kanlı beklemeler o zaman!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.