Oyun

Red Dead Redemption 2 ilk oynanış videosu!

Red Dead Redemption 2'nin ilk oynanış videosu Rockstar tarafından oyuncuların beğenisine sunuldu. 


İlk Red Dead Redemption, 2010 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için satışa sunulmuştu. Büyük bir kitleyi kendine bağlayan yapım, birçok ödüle layık görülmüş ve oyuncular üzerinde derin izler bırakmıştı.

Yapımın ardından bir devam oyununun gelmesine gözün kesiyle bakılıyordu.

Rockstar, Red Dead Redemption 2'nin ilk oyun satışa sunulduktan hemen sonra geliştirilmeye başlandığını duyurmuştu. Yaklaşık bu açıklama 8 yıl önce gelmişti. Evet 8 yıl... Yani oyun toplamda 8 yıldır gelişim aşamasındaydı.

Peki 8 yıllık bir geliştirilme aşamasının ardından ortaya nasıl bir meyve çıktı dersiniz? Merak edilen bu soru sonunda cevabını buldu. Oyunun ilk oynanış videosu Rockstar tarafından oyuncuların beğenisine sunuldu. 

Red Dead Redemption 2 ilk oynanış videosu!

Çok uzun bir süredir geliştirme aşamasında olan Red Dead Redemption 2 için merakla beklenen oynanış videosu sonunda yayınlandı. Rockstar Games  tarafından yayınlanan yaklaşık 7 dakikalık video, oyundaki temel dinamiklere odaklanıyor. Bunun içerisinde size sunulacak olan oynanış dinamikleri, seçenekler, açık dünya ve araç gereç kullanımları da yer almakta.

Açıkçası Red Dead Redemption 2’nin son derece sağlam bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyun gerek atmosferi, gerekse de grafikleriyle PS4 ve Xbox One’ın sınırlarını zorlayacak cinsten.

Bu açıklamama şaşırdınız mı? Bence şaşırmamalısınız çünkü Rockstar kendini her defasında kanıtlayan bir firma. Belki her sene bir oyun piyasaya sunmuyor ama beklettiği süre içerisinde de heyecanlandırmaya yetiyor. 

Oynanış dinamikleri açısından ilk Red Dead Redemption oyunuyla da benzerlikler içeren RDR 2, beklenilen süreye değecek bir oyuna benziyor.

Yayınlanması ile birlikte oyuncuların heyecanını çok daha yukarıya taşıyan Red Dead Redemption 2'nin bu videosunda hem hikaye hem de oynanış adına birçok detaya yer verilmiş.

Red Dead Redemption 2 gümbür gümbür geliyor!

Red Dead Redemption 2 bizi 1800'lü yılların sonuna götürüyor. Yani Amerika'nın gelişmekte olduğu döneme. Teknolojinin de gelişimi ile birlikte, ilk oyunun aksine gelişmekte olan şehirleri de görebileceğiz. Hatta oyunun ilerleyişine göre gelişen bölgeler görmemiz de mümkün. Yani daha önce gittiğiniz bir mekanı oyunun ilerleyen safhalarında belki de başka bir şekilde bulacaksınız. 

Konuyu daha fazla uzatmadan sizleri yayınlanan ilk oynanış videosu ile yalnız bırakıyorum. İyi seyirler. RDR 2, 26 Ekim’de PS4 ve Xbox One için raflardaki yerini almış olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.