Oyun

E3 2018'in istatistikleri açıklandı!

E3 2018 etkinliği hakkında kaç tweet atıldı? Kaç kişi E3 2019'i canlı izledi? Kaç yayın yapıldı? Tüm bu soruların cevapları haberimizde.

E3 2018'in istatistikleri açıklandı!

Oyuncuların yakından takip ettiği E3 etkinliği, bu yıl oldukça sağlam geçti diyebiliriz. Birçok firmanın katıldığı fuar da yeni oyunlar ve hali hazırda duyurulmuş oyunların tanıtım videolarına şahit olduk. Özellikle fuara damgasını vuran Sony, Microsoft ve Bethesda üçlüsü oldukça dikkat çekici ve doyurucu bir sunum gerçekleştirdi bizlere.

Peki daha önce hiç E3 hakkında kaç tweet atıldığını, toplamda ne kadar izledindiğini merak ettiğiniz oldu mu? ESA isimli araştırma şirketi, akıllara gelen tüm soruları araştırarak ortaya bir istatistik tablosu döktü. E3 fuarıyla alakalı ortaya  istatistikler, paylaşan firma, E3 fuarına olan ilginin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha ortaya dökmüş oldu.

Dilerseniz konuyu fazla uzatmadan sizleri istatistiklerle baş başa bırakıyım.

  • E3 2018 hakkında 15 milyona yakın tweet atıldı
  • 4.4 milyonun üzerinde oyuncu Twitch üzerinden E3 2018'le alakalı canlı yayın izledi
  • Geliştiricilerin konuk olduğu E3 Coliseum isimli programı Facebook Live, Twitch, YouTube, Twitter ve Mixer üzerinden 3.4 milyon kişi izledi
  • E3 2018 hakkında 15,000'in üzerinde basılı makale tam 19 dilde yayınlandı.
  • E3 2018 tarihleriyle paralel olarak düzenlenen Epic Games'in PRO - AM isimli Fortnite turnuvası 1.5 milyon izleyiciyle rekor kırdı.
  • Facebook'ta tam olarak 1.2 milyon paylaşım yapıldı ve bu paylaşımlar 1 milyonun üzerinde beğeni aldı.
  • YouTube üzerinde 1.198 canlı yayın yapıldı ve 801,000 yorum atıldı.

Bakalım gelecek sene E3 etkinliğinde bu rekorlar kırılabilecek mi göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.