Oyun

EA PC hilecilerini üzecek bir yazılım üzerinde çalışıyor

Electronic Arts, hile yapanları uzak tutmaya kararlı. Şirket, oyun 30 Eylül'de geldiğinde FIFA 23 ile birlikte dağıtacağı PC için çekirdek düzeyinde bir hile önleme sistemi geliştirdi.

EA PC hilecilerini üzecek bir yazılım üzerinde çalışıyor

Yayıncıya göre, işletim sistemi düzeyindeki hile karşıtı araçların tespit edemediği, giderek artan bir şekilde çekirdek düzeyinde açıklar oluşturan PC hile geliştiricilerini üstlenerek "adil oyunu sağlamak" için bu hareket gerekliydi.

Bir blog yazısında, EA'nın oyun güvenliği ve hile karşıtı kıdemli direktörü Elise Murphy, şirketin EA AntiCheat'i (EAAC) yarattığını, çünkü "üçüncü taraf hile karşıtı çözümlerin genellikle ekiplerimiz için anlaşılmaz olduğunu ve ek gizlilik uygulamamızı engellediğini” yazdı.

Yayıncı, FIFA 23 gibi çevrimiçi odaklı rekabetçi oyunlar için gerekli olduğunu söylese de EAAC tüm EA oyunlarında kullanılmayacak. Bu yılki sürüm çapraz oyun desteği içeriyor ve teorik olarak EAAC, konsol oyuncularının oyun oynamasını engellemeli. Şirket, skor tabloları veya rekabetçi bir sistem olmayan oyunlarda farklı hile karşıtı yaklaşımlar uygulayabilir. Bu nedenle, EA'nın Apex Legends'ın beğenisine EAAC'yi eklediğini görmek sürpriz olmaz, ancak 2021 Yılın Oyunu'na eklenmesi pek olası görünmüyor.

EA PC hilecilerini üzecek bir yazılım üzerinde çalışıyor

Araç, yalnızca PC'nizde EAAC içeren bir oyun çalışırken etkin olacak. Bunu gerektiren tüm EA oyunlarını kaldırdığınızda kaldırılacak (EAAC'yi manuel olarak kaldırabilirsiniz, ancak FIFA 23 gibi oyunlar oynanamaz). Murphy, "EAAC'nin oyun oynamanız üzerinde ihmal edilebilir bir etkisi olacağını" yazdı.

Murphy, sistem gizliliği ve güvenliği söz konusu olduğunda, EAAC'ın yalnızca hile karşıtı nedenlerle ihtiyaç duyduğu dosyaları inceleyeceğini söylüyor. EAAC, topladığı bilgileri özetleyecek ve orijinal verileri atacak. Blog gönderisine göre araç, göz atma geçmişinizden, EA oyunlarıyla etkileşime girmeyen uygulamalardan veya amaçlarıyla alakasız herhangi bir şeyden veri toplamayacak.

EA, çekirdek düzeyinde bir hile karşıtı yaklaşımı benimseyen ilk yayıncı değil. Riot ve Activision, Valorant, Call of Duty: Vanguard ve Call of Duty: Warzone'da benzer araçlar kullanıyor.

Yorumlar
nur sarı
hileci yazılımcılar google asistanı ve veri işleyeni mahkemenin düzelttiklerini bozdular kapanansayfaları açtılar düzeltmediler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.