Oyun

EA Sports' dan FIFA ve PES açıklaması

EA Sports' dan Aaron McHardy ile yapılan ropörtajda, FIFA ve PES ile ilgili çarpıcı bir açıklama geldi.

EA Sports' dan FIFA ve PES açıklaması

FIFA ile PES' in amansız rekabet her yıl daha da alevleniyor. Rekabet kızıştıkça bu durumdan en çok oyuncular yararlanıyor.

FIFA ve PES arasındaki rekabet ile ilgili konuşan FIFA 12' nin yöneticilerinden Aaron McHardy ile yapılan ropörtajda, Konaminin futbol oyunları piyasasında olmasından mutluluk duyduklarını söyledi. Bunun sebebi olarakta, birbirlerini daha iyi oyunlar yapmaya zorladıklarını açıkça belirtti.

Aaron McHardy şöyle konuştu; "Şahsi fikrime göre, Konami ve bizim gibi dev firmaların belli oyun türlerinde rekabet etmeleri oldukça güzel bir şey. Firmalar her sene birbirlerini daha iyi oyunlar yapmak için zorlarlar ve bu da hem firmalar hem de oyuncular açısından çok iyi olur. Ayrıca bildiğiniz gibi, biz onların ne yaptığını, onlar da bizlerin ne yaptığımızı izleyerek, 'nasıl daha iyi olabiliriz?' sorusuna yanıt arıyoruz. Bu sayede rahatlayıp yayılamıyoruz ve bir futbol oyununun ne kadar iyi olabileceğinin sınırlarını zorluyoruz." dedi.

McHardy' nin sözlerine hak vermemek mümkün değil. Bir ara Fifa hakikatten yatışa geçmişti. Aynı sürümleri değiştirip değiştirip piyasaya sürüyorlardı. PES popüler olunca yenilik yapmak zorunda kaldılar :). Buda biz oyuncuların işine geliyor tabiki.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.