Oyun

EA Sports'tan tepki çeken Türkiye hatası!

FIFA 18'in yapımcısı EA Games oyunda yer verdiği Türkiye haritası ile kullanıcılarının tepkisini çekti.

EA Sports'tan tepki çeken Türkiye hatası!

Popüler futbol oyunu FIFA'nın yapımcısı olan EA Games bu aralar sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri. Bu popülaritenin sebebi ise oyuna gelen bir özellikten ziyade FIFA 2018'de yer alan bir hata.

Zira oyunda Türkiye haritasında bir hataya imza atan firma Türkiye'nin kuzey doğusunda yer alan bazı illeri Türkiye haritasının dışında gösterdi. Kısa sürede kullanıcılarının tepkisi çeken harita nedeniyle pek çok kullanıcı firmaya bu hatasını düzeltmesi yönünde çağrılarda bulundu.

Geçtiğimiz aylarda PES cephesinden de bir Türkiye hatası ile karşı karşıya kalmıştık.

EA Sports'tan tepki çeken Türkiye hatası!

Oyunda Akhisar'ın adı yanlış yazılmış durumda. Bir hataya imza atan oyun Akhisar'ın adını 'Akuhisaru' şeklinde yazdı. Benzer bir hataya geçtiğimiz günlerde Apple markası da imza atmıştı. Apple'ın Haritalar uygulamasında Afyonkarahisar'ın adı yanlış yazılmıştı. Afyon yerine ''Ayfon'' yazan Apple, bu sorunu ardından düzeltmişti.

Yabancı firmaların Türkiye illeri ve haritası ile ne gibi bir problemleri var bilmiyoruz ancak böylesine büyük firmaların bir ülkenin haritasına karşı hata yapmaları haliyle vatandaşları sinirlendirebiliyor. 

Yorumlar
Alpr
Bence futbol oyunları en sıkıcı oyunlar dünya beri para alıyorlar
Cevapla
Alpr
Bazıları Türkiyeyi hiç tanımıyor arap zannedenler var
Cevapla
mursel alkan
ne hatası? hiç zannetmiyorum. bilerek yapıyorlar. daha önce neden böyle olmadı. yavaş yavaş alıştırıyorlar bakalım tepki ne olacak diye. Fifa abd nin değil mi? oldum olası sevmedim şerefsizleri
Cevapla
abdullah kaan
amacın ne ? her sonuçtan kötü bir anlam çıkartmaktan vazgeçin artık.
Timothy
Akuhisaru, Japon karakterlerle yazılmışın çevirisi. Hatayı bir Japon'un yaptığı belli :) Zaten PES imiş. FIFA'daki Türkiye haritası ise sanırım zamanında Rusların işgal ettiği illerimiz, bir Rus böyle gönderme yapmış olabilir.
Cevapla
Quick1903 King
Koskoca firmadan ne beklersin konami bile Türkiye'yi asya olarak yansitmasi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.