eFootball 2023 oyununa genel bakış ve inceleme!

eFootball yani eski adı ile PES serileri yıllardır dünya genelinde milyonlarca oyuncu grubunu elinde bulunduruyor. Oyun konsollarında en çok tercih gören futbol oyunları alanında zirve uzunca süredir FIFA ile PES tarafından paylaşılıyor.

eFootball 2023 oyununa genel bakış ve inceleme!

Gelişen teknolojiyle birlikte oyuncular artık sadece konsollarda değil mobil cihazlarda ve PC platformunda da bu oyunları oynama şansına sahip bulunuyor. FIFA & eFootball serileri kullanılarak birçok kurum, kuruluş ve hatta üniversitelerde turnuvalar düzenlenirken bu oyunların hayran kitlesinin de yıllar geçtikçe daha fazla arttığı söylenebilir.

PES ile ilgili ayrıntılara geldiğimizde 2021 yılına kadar Pro Evolution Soccer olarak adlandırılan oyun, bu dönemden itibaren eFootball olarak isim değişikliğine gitti. Dünyanın en büyük liglerinde yer alan takımların transferlerle birlikte giden – gelen oyuncular sonrasında güncel kadroların yer aldığı eFootball serilerinin geçtiğimiz Ağustos ayı sonuna doğru eFootball 2023 sürümü karşımıza çıktı. Yeni sezonda Inter ve Milan gibi takımların lisans sorunları giderilerek bu takımların da oyun içeriğinde yer alması sağlandı.

eFootball 2023 oyununa genel bakış ve inceleme! - Resim : 1

eFootball 2023 Oyununa Genel Bakış

eFootball 2023 oyunu bir sezon güncellemesi olarak yayınlandı. Yeni sezonda oyuncuların pas ve çalım yeteneklerinin arttırıldığı, tribün efektinin daha ön plana çıkarıldığı ve bununla birlikte oyun grafiklerinin mükemmele yakın hale getirildiği belirtildi. eFootball 2023 oyununu oynayan oyun severlerin takım seçimleriyle birlikte bu takımların hangi taktiklerle sahada yer alacağı artık daha önemli hale geldi. Doğru taktikle birlikte iyi bir takımın birleşmesi ile eFootball 2023 serisinde maçı şansa bırakmamak gerekiyor. Hangi takımı seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız eFootball 2023 en iyi takım incelemesi size rehberlik edebilir. Haaland’lı Manchester City takımını mı yoksa Messi, Mbappe ve Neymar gibi üç yıldız oyuncuya birden sahip olan PSG’yi mi? Ayrıntılı analizlerle tüm takımlar hakkında gerekli taktiksel ve genel güç ortalamasını değerlendiren bu raporun uzun incelemeler sonrasında Yorumla.Net ekibi tarafından kaleme alındığını hatırlatalım.

eFootball 2023 oyununa genel bakış ve inceleme! - Resim : 2

PES & FIFA hangisi? karmaşasından biraz uzak kalmak istiyorsanız elbette en iyi seçenek kendi deneyiminiz olacaktır. PES serilerinin daha gerçekçi bir oyun anlayışı ve görsel grafiği olduğu bilinirken özellikle son serilerde pas ve topsuz oyuncuların topun olduğu alanla ilişkisiz hareketlerinde can sıkıcı durumlar gözleniyor. Yorumla.Net platformu bu iki oyun hakkında uzun süredir detaylı analizler yaparken oyun severlerin bu oyunları oynarken faydalanacağı her türlü bilgiyi de rehber olarak okuyucusuna sunuyor. FIFA serileri ise arcade tarzında ve oynaması PES’e göre oldukça kolaydır. Bu kolaylık oyunun satış rakamlarını da etkiliyor gibi görünse de gerçek bir futbol hayranı iseniz PES & eFootball serilerinden en az birisini kesinlikle denemelisiniz.