Efsanevi Doom silahı Rage 2'de olacak!

DOOM'un ikonik silahı BFG 9000 Rage 2'de kullanılabilir olacak.

Efsanevi Doom silahı Rage 2'de olacak!

IGN, Rage 2 için 11 dakika uzunluğunda yeni bir oynanış videosu paylaştı ve bu videoyla birlikte DOOM'un ikonik silahı BFG (Big Fucking Gun) 9000'in oyunda kullanılabilir olacağı doğrulandı.

Efsanevi Doom silahı Rage 2'de olacak!

id Software ve Avalanche Studios ortaklığıyla geliştirilen açık dünya birinci şahıs nişancı oyunu Rage 2 PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için 14 Mayıs 2019'da çıkacak. Oyunun standart sürümü ve deluxe sürümü PlayStation Store ve Xbox Store'da 349,00 TL ve 449,00 TL. Steam'de ise 299,00 TL ve 399,00 TL.

Peki oyunun tanıtım yazısı bizlere neler aktarıyor? 

Bir asteroit dünya nüfusunun %80'ini yok etti ve insanların sayısı gitgide azalıyor. Acımasız ve kana susamış çeteler açık yollarda dolaşıyor ve zalim Authority tüm toprakları katı bir şekilde yönetmek istiyor. Evi elinden alınan ve ölüme terk edilen, çorak toprakların son gözcüsü ve düşmanların korkulu rüyası Walker'ı canlandırıyorsunuz.

Artık adalet ve özgürlük için öfkenizi açığa çıkarmanız gerekiyor. Eğlenceli araç savaşları, süper güçlü birinci kişi yetenekleri ve acımasız çılgınlıklarla dolu açık bir dünyada, Authority'nin baskıcı yönetimine kesin olarak son vermek için gereken araçları ve teknolojiyi bulmak adına zalim çetelerle mücadele edecek ve amansız çorak toprakları yerle bir edeceksiniz.

Son Gözcü - Yükseltilebilir silahları, yıkıcı Nanotrite güçleri ve silahlarınızı mekanik sınırlarının ötesine taşıma özelliği olan Overdrive'ı kullanarak düşmanlarınıza yok edin.

Çorak topraklar sizi bekliyor - Authority adlı karakteri arayışınızda, yemyeşil ormanlardan ve tehlikeli bataklıklardan güneşin kavurduğu çöllere kadar geniş ve çeşitli manzaralarda akıcı bir şekilde yolculuk edin. Çorak topraklar uçsuz bucaksız uzanıyor ve her karışı için savaşacak cephane elinizin altında.

Gazı kökleyin - Çorak araziler boyunca hız yapabilmek için canavar kamyonlardan cayrokopterlere kadar dayanıklı ve çorak topraklara hazırlıklı araç çeşitlerini kullanın. Görebildiğiniz her yere aracınızla gidebilirsiniz.

Birlikler ve düşmanlar - Delilerden, mutantlardan ve kana susamış canavarlardan oluşan azılı haydut birliklerine karşı çorak toprakların hakimiyeti için savaşın.