Eğer bu söylentiler doğruysa, oyunseverler çılgına dönecekler!

Oyun dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Electronic Arts’ın Iron Man temalı bir oyun üzerinde çalıştığı iddiaları, gündeme bomba gibi düştü.

Eğer bu söylentiler doğruysa, oyunseverler çılgına dönecekler!

Electronic Arts, oyun dünyasının en büyük ve en önemli isimlerinden biri. Ancak o bile zaman zaman kendisinden hiç de beklenmeyecek işler içine girişebiliyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımla tek kişilik oyun projeleri ile üstü kapalı bir şekilde dalga geçen EA, daha sonra hatasını anlayarak oyun severlerden bu tavrı için özür dilemişti. Üstelik ilerleyen günlerde bizzat EA’in kendisinin tek kişilik bir oyun senaryosunun yani Black Panther’in üzerinde çalıştığının ortaya çıkması da cabası.

Ancak asıl bomba dün patladı. Oyun dünyasının en güvenilir kaynaklarından biri olan Tom Henderson, kulağına gelen dedikodulara göre EA’in Iron Man temalı yeni bir oyun üzerinde çalıştığını söyledi.

Eğer bu söylentiler doğruysa, oyunseverler çılgına dönecekler!

Henderson her ne kadar bu oyuna ilişkin bizzat kendisinin gördüğü bir kanıt olmadığını söylese de, ünlü duyumcunun bu sözleri oyunseverlerin taşları yerine oturtmasına yetti.

Geçtiğimiz hafta aralarında Jeff Grubb’un da olduğu oyun dünyasının pek çok etkili ismi tarafından dillendirilen EA’in birden fazla oyun üzerinde çalışıyor iddiaları ile Tom Henderson’un son paylaşımını birlikte okuyan oyunseverler, EA’in yeni bir oyun üzerinde çalıştığından ve bu oyunun da Iron Man temalı olduğundan emin oldular. Peki gerçekten EA’in böyle bir planı var mı? İşte şimdilik bu sorunun yanıtı muallak.