Microsoft, Xbox Game Pass için aile planı getiriyor!

Microsoft oyun severleri memnun edecek yeni bir duyuru yaptı. Bu kapsmada Xbox Game Pass için aile planı getirilecek. İşte detaylar.

Microsoft, Xbox Game Pass için aile planı getiriyor!

Aylarca süren söylentilerden sonra Microsoft,  nihayet Xbox Game Pass Ultimate aile planını test etmeye başlıyor. Şimdilik sadece Kolombiya ve İrlanda'daki Xbox kullanıcılarına sunulan özellik ile artık bir aile planı denenebilecek.

Kullanıcılar, aynı ülkede oldukları sürece planlarına en fazla dört kişiyi ekleyebilecekler. Bu kişiler, konsol, PC ve bulut oyunları için yüzlerce oyundan oluşan bir kitaplık da dahil olmak üzere Game Pass Ultimate'ın tüm avantajlarına erişebilecekler.

Microsoft, Xbox Game Pass için aile planı getiriyor!

microsoft

Bu ülkelerde bulunan kullanıcılar Microsoft Store'dan Xbox Game Pass – Insider Preview planını satın alabilecekler. Halihazırda Game Pass üyesiyseniz, aboneliğinizde kalan süre parasal değerine göre dönüştürüleblecek. Bir aylık Game Pass Ultimate, aile planının 18 gününe bedel olacak. 

Ancak farklı bir plana geçmeden önce üyeliğinizin süresinin dolmasını beklemeniz gerekecek. Bir aile planına davet etmek istediğiniz kişilerin de mevcut bir Game Pass aboneliğini iptal etmesi veya aboneliğin bitmesini beklemesi gerekebilir. Alternatif olarak, sadece yeni bir Microsoft hesabı da oluşturabilirler. Xbox Tam Erişim planına sahip kişilerin uygun olmadığını belirtmekte fayda var. Microsoft için bir aile planı çok mantıklı görünüyor. Bu plan sayesinde şirketin hizmetin toplam kullanıcı sayısını artacaktır. 

Buna ek olarak, Nintendo, hem standart hem de Genişletme Paketi katmanları için uzun süredir bir Switch Online aile planı sunuyor. Sony, yakın zamanda PlayStation Plus'ı yenilese de henüz çok kişili planlar sunmuyor.