Elden Ring ek paketi olan Shadow of the Erdtree 21 Haziran'da geliyor

Oyun dünyasının merakla beklediği an nihayet geldi; Elden Ring'in yeni ek paketi Shadow of the Erdtree, 21 Haziran'da oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor.

Elden Ring ek paketi olan Shadow of the Erdtree 21 Haziran'da geliyor

Bu ek paket, maceraperestleri Erdtree'nin büyüleyici dünyasına daha derin bir yolculuğa çıkaracak. Oyunun zengin hikayesini genişletecek ve yeni keşiflerle dolu bu ek paket, oyuncuların Elden Ring deneyimlerini daha da ileriye taşıyacak bir dizi yenilik ve sürpriz sunuyor.

Elden Ring hayranları için uzun zamandır beklenen oyuna dönüş nedeni sonunda duyuruldu. Bandai Namco ve FromSoftware stüdyosu, bir oyun tanıtım videosuyla Shadow of the Erdtree ek paketi PC, PlayStation ve Xbox için 21 Haziran'da yayınlanacağını açıkladı. Stüdyo, bu DLC'yi bir yıl önce duyurmuştu.

Elden Ring ek paketi olan Shadow of the Erdtree 21 Haziran'da geliyor

Üç dakikalık tanıtım videosu, beklenen epik kapsamıyla dikkat çekiyor. Yeni mekanlar ve daha zorlu boss'lar tanıtıldı. Bunlardan biri devasa bir yanan Adam figürüne benzerken, diğeri boynuz başlı, aslan benzeri bir yüz ifadesi ve yıldırım güçlerine sahip. Ayrıca, oyuncu karakterini neredeyse yutabilecek iğrenç, solucan benzeri bir düşman da gösterildi.

Yakın dövüş seçeneklerinde de yenilikler olacak gibi görünüyor; çünkü kahramanımız düşmanına tekme kombinasyonlarıyla saldırırken görüntülendi. Videonun sonunda ise kahramanımızın, görünüşe göre hava saldırısı için kanat çıkardığı anlar yer alıyor.

Bandai Namco'ya göre, oyuncular "gizem ve tehlike dolu yeni bir macerayı keşfetmek üzere Gölge Diyarı'na" girecekler ve "Elden Ring hikayesinin karanlık tarafını çözecekler." 40 dolarlık ek paket için ön siparişler açık ve yeni oyuncular, ana oyunu da içeren bir paketi satın alabilecek. Çeşitli özel sürümler, bir sanat kitabı, soundtrack ve yeni DLC ve oyunun en kötü karakteri olarak görünen Messmer the Impaler'ın figürü gibi ekstralar içeriyor.