Elden Ring'de Blaidd'in zırhını nasıl alabilirsiniz

Elden Ring'de Blaidd'in etkileyici zırhını elde etmek için izleyebileceğiniz bazı adımlar var. Bu rehberde, zırhın peşine düşen oyuncular için gerekli ipuçlarını ve adımları bulacaksınız.

Elden Ring'de pek çok şık NPC ve düşman var, ancak hiçbiri yarı kurt Blaidd kadar etkileyici değil. Blaidd'in zırhı harika görünüyor, bu da zırhın istatistiklerinin diğer zırhlara göre biraz daha düşük olmasını telafi ediyor. Blaidd, oyunun çeşitli noktalarında karşılaşabileceğiniz bir NPC ve hem Ranni the Witch yan görevi hem de Radhan patron savaşı ile bağlantılı.

Blaidd'in zırhını almak için öncelikle Ranni the Witch'in yan görevini tamamlamanız gerekiyor. Bu görev için öncelikle Liurnia'nın kuzeybatısındaki Three Sisters bölgesinde Ranni ile buluşun ve burada Blaidd ile ilk kez tanışın. Daha sonra güneydoğu Caelid'e giderek Radhan'ı yenin, burada Blaidd size destek olacak. Ardından, Limgrave'de yıldızın gezegene çarpmasıyla oluşan deliği kullanarak Nokron, Eternal City'ye gidin ve hazinesini alın.

Ranni'ye geri dönüp yakındaki Renna'nın kulesine giderek en üstteki teleport kapısını kullanın. Bu sizi Ansel Nehri'ne götürecek ve burada bir Ranni the Witch bebeği bulacaksınız. Bunu yakındaki Grace Sitesine götürdüğünüzde gerçek Ranni olduğunu göreceksiniz. Nehrin daha ilerisinde, Blaidd'e benzeyen ama aslında olmayan bir NPC tarafından işgal edileceksiniz. Ranni size bir anahtar verecek ve bu anahtar Raya Lucaria Büyük Kütüphanesi'ndeki bir sandığı açarak içinde Dark Moon Ring'i bulmanızı sağlayacak. İşgalciyi yendiğiniz yerin ötesine giderek Lake of Rot'a ulaşın ve burayı geçin.

Bina içinde ilerleyin ve şelalenin yanında bir tabut bulana kadar nehri takip edin. Tabuta binip Astel, Naturalborn of the Void patron dövüşüne götürüleceksiniz. Onu yendikten sonra arenanın arkasındaki tüneli kullanarak Moonlight Altar'a ulaşın. Hemen kuzeye giderek Cathedral of Manus Celes'e ulaşın ve içindeki yer altı tünelini takip edin. Tünelin sonunda Ranni'yi bulacak ve Dark Moon Ring'i ona vererek görevi tamamlayacaksınız.

Blaidd'in kısa bir yan görevi olsa da, zırhını almak için bu görevi tamamlamanız gerekmiyor. Ranni'nin görevini tamamladıktan sonra Ranni's Rise'a geri dönün ve Blaidd'i kule basamaklarının dışında otururken bulacaksınız. Bu noktada Blaidd size düşman olacak, bu yüzden onu yenmeniz gerekecek. Blaidd'i yendiğinizde zırhı, eldivenleri, dizlikleri ve Royal Greatsword'unu düşürecek. Ne yazık ki, Blaidd adına bir kurt başlığı yok, ancak yakınlarda iyi bir alternatif bulabilirsiniz. Three Sisters bölgesindeki en güneydeki kule olan Seluvis' Rise'a gidin. Kule dışında sol tarafta, Torrent kullanarak zıplayıp ulaşabileceğiniz yıkıntılarda Black Wolf Mask'ı bulabilirsiniz. Eski dostunuzu bu şekilde "onurlandırabilirsiniz".

Elden Ring'de Blaidd'in zırhını nasıl alabilirsiniz - Resim : 1