Oyun

Electronic Arts Origin TL'ye geçti! Fiyatlar üzücü!

Steam ve Epic Games'in uzun yıllardır TL kullanmasına Electronic Arts anca bugün ayak uydurdu. Origin üzerinden artık TL ile alışveriş yapabiliyorsunuz.

Electronic Arts Origin TL'ye geçti! Fiyatlar üzücü!

Türk oyuncuları sevindiren haber bugün gelir gibi oldu ama tam gelemedi. Bildiğiniz gibi Steam, Epic Games, PS Store ve Microsoft Store'dan uzun yıllardır TL para birimi kullanıyordu. Steam ve Epic Games yerel fiyatlandırma politikası yaparak PC tarafını rahatlamıştı. Origin de bugün çok geç de olsa TL'ye geçti. Geçti geçmesine ancak Electronic Arts rakipleri gibi yerel fiyatlandırma yapmadı.

Electronic Arts, direkt olarak Türkiye'nin Avrupa bölgesinde yer almasından dolayı Euro üzerinden fiyatları belirledi. Origin'in TL fiyatlarına göre; FIFA 21 419 TL, Need for Speed Heat 399 TL, Battlefield V 419 TL ve Star Wars Jedi Fallen Order 279 TL gibi fiyatlardan satılıyor.

Origin'in TL'ye geçmesi oldukça sevindirici haber. Bir süredir Electronic Arts oyunlarını Steam'e getiriyordu. Steam'e de direkt kurla çarpıp fiyatlandırıyordu. Muhtemelen Origin'de de uzun süre bu politika devam edecek. EA rekabet etmek istiyorsa en kısa sürede fiyatlarda yerelleştirme yapması gerekiyor.

Electronic Arts Origin

Firmaların TL cinsinden fiyatlandırma uygulaması oldukça sevindirici. Ancak Türkiye'deki durum ortada. Oyuncular maalesef ki 599 TL'lik oyun fiyatlarına alıştı. Bu konuda kimse ses çıkarmayınca firmalar da bu fiyattan devam etmeye başladı.

Ancak Steam ve Epic Games Türk oyuncuların ceplerini korumaya devam ediyor. Sırf yerel fiyat politikasından bile konsol oyuncuları son dönemde PC'ye geçmeye başladı. PC'ye geçiş süreci önümüzdeki aylarda da devam edecek gibi görünüyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.