Oyun

Electronic Arts parayı mikro ödemelerde buldu

Electronic Arts oyuncular tarafından eleştirilen mikro ödemeler sayesinde zengin oldu

Electronic Arts parayı mikro ödemelerde buldu

Oyun sektörünün önemli isimlerinden biri olan Electronic Arts, 2019’un son çeyreğine ilişkin mali raporlarını açıkladı. Bu raporların açıklanmasıyla birlikte şirketin mikro ödemelerden edindiği gelir bilgisi de ortaya çıktı.

Bilindiği üzere mikro ödeme sistemi oyun severler tarafından pek de hoş karşılanan bir sistem değil. Çünkü hali hazırda para vererek satın aldığınız bir oyun için, ekstra tekrardan para ödeyerek ek içerikler satın almak pek de hoş karşılanmıyor.

F2P tarzındaki yapımlarda oyun içi ödeme yani mikro ödeme sistemi hoş karşılanabilir. Fakat zaten parayla satılan oyunlarda, bir de oyun içerisinde ekstra içerikler için para istemek pek de hoş değil.

Electronic Arts parayı mikro ödemelerde buldu

Her ne kadar bu durum oyun severler tarafından eleştirilse de rakamlar işin pek de öyle olmadığını gösteriyor.

Zira EA tarafından açıklanan rapora göre, şirketin 2019 son çeyreğindeki gelirlerin yarısından fazlasını mikro ödemeler oluşturuyor. EA’nin son çeyrekteki toplam geliri 1.59 milyar dolarken, bu gelirin 993 milyon dolarını mikro ödemeler oluşturuyor.

Tablo bu şekildeyken önümüzdeki dönemde çıkacak farklı oyunlarda da mikro ödeme seçenekleriyle karşılaşmamız işten bile değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.